yemek yemeğe yeniden nasıl başlayabiliriz?

lopikcim soruyor: 9

bebeğimde kaşık fobisi oluştu sanki (geçen hafta bolca şurup vermek zorunda kalmıştım), tadına bakmadan herşeye kafasını çevirir oldu..Ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gulsenisiksu

merhaba,
sadece  ona bağlamayın, 1  yaşından sonra  yemek konusunda  biraz  sıkıntı oluyor. Daha az  iştahlı  benim kızımda. Dr  1  yaş civarı  normal olduğunu  söyledi. Hem havalar da değişken  etkilenmiş olabilir. Ama  illaki  kaşık fobisi diyorsanız,  şaklabanlıklıktan başka  çözüm bilmiyorum :)


Elcino_mutluatolye

eger sadece kasik fobisi varsa, bir sure ornegin 1 hafta, kasigi ortadan kaldirin. siz elinizle verin, o da kendisi eliyle yesin. corba yerine elle yenilebilecek yemekler hazirlayin. 1 hafta sonra yavas yavas tekrar kasigi deneyin. zorlamayin.... kolay gelsin!


lopikcim

teşekkür ederim önerileriniz için..dün akşam yemeğinde ve bu öğlen yemeklerini önüne koydum, eline de bir kaşık, kendisi yemedi ama benim yedirmeme izin verdi nispeten.ortalık savaş alanı tabi ki..olsun günlerden sonra sebze yemiş oldu nihayet..:-) 


ElifNorah

Benimde kizim kasikla olan herseyi redediyor.Kasigi gordugu anda agzini kilitliyor ve ne yaparsak yapalim agzini acmiyor.Yameklerini onune koyuyoruz kendi yiyor ama sadece bulgur ve pirinc pilavi, ve et ve tavuk yiyiyor.Yaklasik biraydir durum boyle.cok sey denedik ancak bu yolla azda olsa yemesini sagladik.
Doktorumuz bu yas araliginda durumun normal olabilecegini.Zorlamadan onune surekli degisik yiyecekler koyarak onu ozendirmemizi soyledi.Suan icin oyle yapiyoruz ama tam bir sonuc almis degiliz.
Keske bu konu size ve kendime yardimci olabilseydim.
Iyi gunlerDefnemveannesi

biz de uzun süreli antibiyotik kullandığımız için kaşıkla bişe yemek istemiyor. biz elimizle yediriyoruz ya da kendi eliyle yiyor o tarz yiyecekler hazırlıyorum.


lopikcim

arkadaşlar kızımın o derdi bitti :-) şu an burnu o kadar tıkanık , yemek yerken nefes almak için es vermesine rağmen yine de bitiriyor yemeğini şükürler olsun ki..zor atlattık ama, 1 kilo verdi, 1 ay kadar kabızlık sorunu çekti; yeterli sebze meyve yemediği için...oyunlar oynadık beraber, hala da oyunsuz , şarkısız  ve en sonunda da baby tv siz yemek pek olmaz bizde( gonzales ve taraftarları duymasın)


aytude

ben de aynı sorunları yaşıyorum. kaşığı eline verdim ve corbasını da 1 bardağın içine koyuyorum karıştırıyor durmadan, küp küp kestiğim ekmekleri de veriyorum, içine atıyor. tane tane yiyebileceklerini de önüne koyuyorum, çatala batırıyorum--bezelye, patates, köfte, yeşil fasülye, vb.--onları da kendisi yiyor. o corbayla oyalanırken verebilirsem yoğurt ve corbadan veriyorum.


santaluz

konu oldukça eski ama bu kaşık fobisinden nasıl kurtulduğunuzu merak ettim. oğlum yaklaşık 6 aydır kaşıkla bir şey yemez oldu. çatalla istediğini kendi yiyor ama çorba falan içiremiyoruz. önceleri unutsun dedik, zaman zaman önüne çıkardık belki kendi yemeye başlar alışır diye ama hemen fırlatıyor kaşığı. biz kaşıkla bir şey vermeye kalkarsak da çığlıklar bağırmalar devam. şaklabanlıkla da olmuyor çizgi film türü şeyler dahi işe yaramadı :( artık çorba yedirmek istiyorum yaa.


sedalinci

niçinki kaşık oyaşta kaşık tutamıyoki zaten elle yesin


Cevaplamak için Üye ol