Yenidoğan.. alt değiştirirken ne kullandınız..

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


ra_she_de

ben artık huggies almadığım için okuyamıyorum ama içeriğinde paraben yazısı ile karşılaştığıma eminim o yüzden kesinlikle almıyorum 


sevra

Paraben maddesinden yavaş yavaş üreticiler de kopmaya başladı. ama koruyucu bir madde olduğu için gerçekten bu maddeyi kullanmıyorlarsa yerine ne koydular bilmiyorum.
Yeni doğan bebeğime ıslak mendil ya da ıslatılmış mendil guruplarından kullanmadım. Yerine ılık su koyabileceğim bir kap hazırda bulundurdum. Pamukları da dilim dilim kesip bir kutuya yerleştirdim. Alt değiştirme seronomisinden önce ılık suyu ve pamukları yanıma alıp temizliğini öyle yaptım. Biraz büyüdüğünde ise doğru akan suya. Tabii sıcak suyun hali hazırda çeşmeden akıyor olması gerek. Arada ıslak mendil kullanın. büyüdüğünden izole edilmiş bir çocuğa izole bir dünya veremeyeceğiz. Tanışması gerek diye düşünüyorum.


dileksem

Bebeklerimizin atesi ciktiginda verdigimiz suruplarin icinde de paraben var. Parabensiz bir ilac var mi merak ediyorum? Biz aman sampuganda olmasin ama islak mendilde olmasin diye dusunuyoruz. Ama doktorlarin verdigi en basit calpol de bile paraben var. Bir cozumum yok benim de herkes gibi. Sadece ic sesim var beni surekli rahatsiz eden.


Alt temizlerken islak pamuk kullaniyorum. Uni baby ilk zamanlar kullandim. Ama bebegimin poposu kizardi. Ondan beri kullanmiyorum.


balbocegim

ilk zamanlar pamukla su. sonrada hep yıkayıp kuruladım. bence en rahatı. hiç pişik sorunumuz olmadı.. ıslak mendili hiç kullanmadım diyebilirim. bir kaç kere dışarda kullanmışlığım vardır... bence en güvenilir ve rahat olanı yıkamak.. 1 tane de havlumuz vardı, sadece kızıma ait. yıkadıktan sonra belinden itibaren sarardım. öylece biraz oyalanırdı.. ve biz altını açtığımızda bir müddet bekletirdik. biraz daha büyüdüğünde arada klozete oturtuyorduk. öyle öyle tuvalete yapılacağını öğrendi. ve biz tuvalet sürecinde çok da zorlanmadık.. tavsiye ederimferideli

Unı baby yenidoğan ıslak mendilleri alkolsuz diyor , ben kendime denedim ve popom yandı! nasıl is bu anlamadım.. Kesinlikle küçük bir kap ayarlayın icine ılık su ,( bunun icin mothercare ikili banyo kablari çok pratik oluyor) pamukları küçük parçalara bölüp atın sıkın ve silin.. arkasından bepanthen merhem bitti pırıl pırıl bir cilt size..


sedaozkan

unibaby yenidoğan kullandık biz de.


happypipek

3.5 aydır unı baby yenı dogan kullanıyoruz. Stoklarımız bıttı sımdı bebedor denıyoruz. Unı baby den cok cok memnun kaldık. Hıc pısık olmadı massallahhh...


cano

1 haftalık bebeğim var sünnette oldu şu ana kadar herhangi bir krem kullanmadım ama pişik için birebir tavsiyem janson baby vazelin sabahtan sürün gün içinde tekrarlayın islik ve pişik kesinlikle olmaz kolanyalı mendillinize dikkat edin ben primanın beyaz renkli olanını kullanıyorum sünnet nedeniyle pansuman falan derken normalde kavonozun içinde azıcık tuz atıldı içme suyu pamuk bununla temizliyorduk .


cano

1 haftalık bebeğim var sünnette oldu şu ana kadar herhangi bir krem kullanmadım ama pişik için birebir tavsiyem janson baby vazelin sabahtan sürün gün içinde tekrarlayın islik ve pişik kesinlikle olmaz kolanyalı mendillinize dikkat edin ben primanın beyaz renkli olanını kullanıyorum sünnet nedeniyle pansuman falan derken normalde kavonozun içinde azıcık tuz atıldı içme suyu pamuk bununla temizliyorduk .Cevaplamak için Üye ol