sgk lı doğum parasını aylık mı alıyor?

pity_lady soruyor: 7

21 aralıkta doğum iznine çıktım.ocağın 14 de de doğum yaptım.henüz doğum paramı alamadım.şubatın başında yatar dediler.merak ettiğim parayı aylık mı yoksa topluca mı alınıyor?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


AOA

topluca alıyorsun, benim zamanım da öyleydi en azından.


Bona

ben maaşımı işyerimden aylık almıştım , doğum iznim bitince de sgk'ya gidip topluca parayı almıştım , tabi sonra o parayı işyerime ödedim o ayrı :)
ben doğum izni sonunda topluca alınıyor diye biliyorum eğer değişmediyse uygulama bu şekilde..


pity_lady

bende topluca alınıyor diye biliordum ama son zamanda doğum yapan arkadaşlar aydan aya aldıklarını sölemişlerdi emin olmak istedim.


papatya_su

toplu alınıyor.


bihter_oyku

Önceden toplu alınıyodu. Ama artık aydan aya alınabiliyo. İşyerinin sgk ya internet üzerinden yaptığı girişlere bağlı. Yani giriş çıkışlarını aylık yaptılarsa aylık alabiliyosun. Bana işyerimden bu bilgiyi verdiler.


Muleyke

ben kasım 12 de yaptım doğum hala almadım kurumum raporumu 26 ocakta teslim etmiş henüz para yatmadı. belgeler sgk ya teslim edildikten yaklaşık 1,5 - 2 ay sonra para yatıyor oda toplu şekilde yatıyor. izinli olduğun doğum öncesi ve doğum sonrası kaç gün varsa o günlerdeki hakettiğin maaşı sgk dan alıyorsun. Paranın yatıp yatmadığını da türkive.gov.tr den öğrenebiliyorsun ona göre gidip alıyorsun. 


pity_lady

bugün aldım paramı izne ayrıldığım tarih itibariyle aylık olarak yatmış.cevaplarınız için teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol