kapıları kapatma

lopikcim soruyor: 3

Kızım 26 aylık olmak üzere, her geçen gün yeni bir şeylere şahit oluyorum..Bu aralar odasına gidip kapıyı üzerimize kapatıyor, kapıyı vurup içeri giriyorum, yok demiyor, lütfen kapı açık kalsın sesini duyamam eğer seslenirsen diyorum.odadan çıkmamla kapıyı kpatması bir oluyor..Şaşkınım!! Bu nedir şimdi, yalnız kalma isteği mi, mahremiyet mi??? Bu arada sadece kendi odasında değil diğer odalarda da kapıyı kapatma huyu var,  ikimiz mutfaktayız diyelim hemen kapıyı çaaat diye kapatıyor..Yanındayken sorun değil ama yalnız başına bir odada kaldığında çok tedirgin oluyorum, artık kendi başına vakit geçirdiği için mutluyum içten içe ama sesini duyamamak ta çok tedirgin ediyor beni..Var mı böyle bir tecrübesi olan  ya da önerisi olan???

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


polen

oğlum 2 yaş civarı da aynıydı,telsizi açıp sesimi çıkartmıyordum bu duruma,birşey olursa telsizden duyuyordum zaten,beni çağırınca da ağırdan alıyordum,duyamadım kapı kapalıymış falan diyordum,sesini duyuramıyor diye vazgeçti.


lopikcim

:-)) Polen çok kurnazcaymış...Bizim bebek telsizimiz o kadar etraftaki frekansları çekiyor ki, sağolsun yakınlarda bir bebekli ev var, tüm gün açık bıraktıkları için onların seslerini duyduğumuz için sadece uyurken açıyoruz( o da sesini kısarak ,sadece hareket ettiğinde ışık yandığında gidip bakıyoruz) ..Cimrilik edip 2 yaşından sonra yeni telsiz ( umarım artık gerekmez diye artık) almak ta istemiyorum..


canand

Benin kızım da bir ara aynısını yapıyordu hatta yakın zamana kadar (yaklaşık 1 ay öncesine kadar). Ama artık yapmıyor, muhtemelen sizinki de bizim gibi geçici bir durumdur.
Cevaplamak için Üye ol