Oğlum çişini söylemiyor :(

tozbezi soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,

Genel olarak çok sıkıntısız büyüdü oğlum, beni pek yormadı maşallah. Ama sanki tuvalet mevzusunda imtihan oluyorum. 
Durumumuz şu:
neredeyse 4 hafta bitmek üzere. ilk bir hafta ağlaya çırpına oturdu ve yapmadı klozete. gece ve gündüzü beraber bıraktık. Gece bir haftada oturdu. tutuyor çişini. Öğlende kuru uyanıyor. Dışarıda da tutuyor 4 saat kadar. evde ya da bahçede ya da başka evlerde ben götürürsem tuvalete yapıyor. Ama götürmezsem altına yapıyor sürekli. sorunca hep yok diyor. Altına yapmaktan , ıslanmaktan, başka insanların olmasından falan hiç rahatsız olmuyor. Sinirlerim harap, hırpalamaya başladım. sözle ve bir iki şaplakla. çok mutsuzum.
yaşadığım yer soğuk benim. Mesela şu an evin içi 20 derece falan. hasta oldu ilk denememizde diye memlekette başladım. Yanlış yaptım sanırım. 
Arkadaşlar, ben tekrar beze dönmeli miyim sizce? Bana neler tavsiye edersiniz? Hazır olmayan çocuk uykudan kuru kalkar mı, 12 saat çiş tutar mı?
NOT: Müzmin kabızız. hiç bir ilaç işe yaramıyor. Kaka mevzumuz zaten çok derin :(
bazen 3 saat yapmıyor, bazen 20 dakika ara ile yapıyor.

Bu soruyu cevapla


10 Cevapelifge

Cocugu isetirken çişş sesi cikartin o ozaman cisi geldiyinde o sesi cikartir e tabi sabir


selencem

Keşke baştan ağlayıp çırpınırken zorlamasaymışsınız :( artık yapacak bir şey yok. Biz aynı söylememe durumundan geri bezlemiştik ama 2 yaşındaydı. Sonra 3'de hiç sıkıntısız söylemeye başladı.


tozbezi

Ya haklısınız ben hatayı orada yaptım zaten. 2. denememizdi ve hırs yaptım sanırım. pişmanım.  ben ne dersem diyeyim o ne zaman isterse o zaman yapıyor. şimdi bezlesem kasımda 3 yaşı dolunca yeniden mi denesek bilemiyorum. çok çok kararsızımelifge

Ben 1 yasinda cisini anlatabilen gordumselencem

Elifge, soruyla bağlantısı ne? Tozbezi, bilemedim açıkçası, bizim arada 8 ay vardı, sizinki unutur mu kasıma dek? İsterseniz bi pedagoga sorun.


elifge

Selencem hanim soylediginizi anlayamadik


ferhunde79

Merhaba, biz de yeni kurtulduk sayılır :) Öncelikle gerçekten sabır sabır sabır....

Bence beze geri dönmeyin, evinizin ısısı dışında  şu anda ortam müsait mi? halılar vb. ben halıları kaldırdım, alt açma aldım oturduğu kanepeye falan onu sererdim altına artık bir süre koşturuyorsunuz tabi. Benimki hiç yerinde durmayan çocuk çünkü  :) Bir süre ne çamaşır bitiyor ne bez elinizden düşüyor ama inanın hepsi geçiyor. Netten falan biraz okudum işte çişi ödüle bağlamayın vb. şeyler yazıyor ama bence bunların hepsi tamamen çocukla alakalı. Benimki de 1 hafta 10 gün söylemedi ,üzerine yaptı hiç de rahatsız olmadı. Ama ben asla beze dönmedim, inatla. Sadece gece uyuyunca altını bağladım. 
Şöyle de bir yol izledim en son, benimki uçak meraklısı bir çocuk, ben de ona çişini söylesen seni uçakla ananeye, teyzeye götüreceğim dedim. İnanın o gün değişti bizim tuvalet eğitimimiz :) Diyeceğim o ki siz de onun sevdiği bir şeyleri karşılığında sunun sonra unutuyor zaten olağan günlük yaşamın bir parçası oluyor tuvalet. 

Bu arada ben de önce lazımlık olmaz, aparat diye tutturdum baktım olmadı lazımlık aldım ama şimdi aparata da oturuyor. Şimdi biraz kaka yapması sorun onu da aşacağız inşallah. 

Allah kolaylık ve bol bol sabır versin, ama sakın beze geri dönmeyin. 

Bu arada tabiki sözümü tutup onu uçağa bindirip anneanneye teyzeye kavuşturdum :) 
tozbezi

İnanın bezi aldım bekliyor bir köşede. Kararımı verip vazgeçiyorum. Geçen bir ayıma acıyorum, yavruma acıyorum. Okula başlamadan bitsin dedim ama olmayacak sanırım. Çünkü bir ayda 3 kez söyledi sadece. Annelik hissiyatım olmayacak diyor, boşuna uğraşıyorsun. Bırakırsam 3 yaşını doldurmadan ve talep etmediği sürece başlamam sanırım. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.


selencem

İç güdülerinize güvenin :)


Cevaplamak için Üye ol