Kaç saatte bir emziriyorsunuz

deryaninkuzusu soruyor: 6

Kızımı 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum,bazen çok ağladığında huysuzlandığında süreyi kısaltıyorum.Yalnız geceleri çok geç uyuduğu için bazen gece 2 den sabah 7 e kadar uyanmıyor bende ellemiyorum.Acaba arada kaldırmam mı gerek?Kızım 2500 doğdu, 1.ve 2. ayda 1' er kilo aldı.Ama bu ay  sanki daha az aldı gibi geliyor.Sadece anne sütü veriyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


curlygreen

Merhaba,

Ben de gündüz her isteğin de emziriyorum bu da yaklaşık 2 saatlik periyodlar halin de oluyor. Hastaneden çıkarken uyuyor olsa da 3 saatte bir emzirin demislerdi. Daha sonra doktor kontrolun de 1. ay 1300 gr 2. ay da 650 gr alınca doktorum gece 4 saatte bir emzirebilirsin dedi. Ben de gece uyanmasa bile 4 saatte bir uyandırıp emziriyorum eğer kendi kalkmazsa. Evet aç olsa uyanır ben de öyle düşünüyorum ama bir tanıdığın bebeği gece hiç uyanmadığı için gece emzirmeleri olmadı o yüzden bebekte gelişim geriliği oldu, ben de şimdi korkumdan gece uyandırıyorum :) Siz de doktorunuza sorup, doktorunuzun söylediğine göre gece beslenme aralıklarını uzatabilirsiniz belki.


deryaninkuzusu

Teşekkür ederim cevaplar için..Bende bu ayki kilo alım durumuna göre hareket edeyim ozaman.Doktorumuza sorucam tabiki , bakalım ekstra bişey söyliyecek mi!


duduss

benim bebeğimde 2 aylık sürekli emziriyorum saatlere bölmüyorum karnı doyduğu zaman iyi uyuyor çok güzel kilo alıyor sanada tavsiyem saatlere bölme susamışta olabiliyorlar.


seyhanta

merhaba,
benim bebeğim 1,5 aylık her istediğinde emziriyorum. Hem bebeğin gelişimi hemde senin sütünün sürekliliği için gayet güzel oluyor. Gece uyadırmazsam 5-6 saat uyuyordu hem çocuk doktoru hemde bizim dedemiz doktor, onların tavsiyesi ile gece 4 saatten sonra uyandırıp emziriyorum. Bebek aç kalmamış oluyor anne sütü de ertesi gün azalmamış oluyor.
Sevgiler


Damla

Bebeğiniz 3 aylık, doktorunuza da danışın ama gece uyandırmamanız gerektiğini düşünüyorum. Benim oğlum 3,5-6 ay arasında diş sıkıntıları başlayana kadar sabaha kadar uyurdu. Doktorumuz 1 ay kontrolünden sonra artık gece emzirmek için uyandırmayın, kendisi uyandığında emzirin demişti. Süt kadar gece salgılanan büyüme hormonu da önemli gelişimi için.


hilal_mehmet

bende bızdığımı 2-3 saatte bir emziriyorum ama 15 dakika emiyor tek mememi daha istemiyor doyuyor sanırım ne yaparsam yapayım almıyor kilosuda iyi 4100 grCevaplamak için Üye ol