11-12 aylık bebeği olan arkadaşlar yardım ( uyku hakkında)

haydimutfaga soruyor: 7

Arkadaşlar, kızım 8 gün sonra 1 yaşına girecek inşallah.
Yaklaşık  1 aydır uykusunu 1 e düşürdüm.daha önce öğlen 3-4 gibi 1 saat kadar uyuyordu, 7-8 gibi bir daha uyutuyordum 45 dk-  1saat uyuyordu. bu sefer gece 12- 1 gibi uyuyordu, o da zorla. sinirlerim bozluyordu.
kayınvalidem sen en iyisi uykusunu bire düşür dedi. ben de öyle yaptım. öğlen 2 gibi uyutuorum 1,5 - 2 saat uyuyor maşallah. akşam da 11 gibi uyutuyordum.
sizce uykusunu bire düşürmekle hata mı ettim? bazen kendime kızıyorum acaba yanlış mı yaptım diye...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cadsiz

benim uykusunu bire düşürmem yaşlaşık 14. aydı ancak bence sizin bebeğiniz için şimdiden bira düşürmek oldukça uygun olmuş gibi geldi bana.. gece 12-1 yatma saati olarak çok geç. hatta 11 bile geç benim için. tabii sabah kaçta uyandığı da bu söylediklerimi etkileyebilir. ben erken yatıp erken kalkmasını tercih ediyorum. Ayaz sabah 7 gibi uyaniyor gece de 9 gibi uyuyor. gündüz de 2,5-3 saatlik bir öğlen uykusu uyuyor.


Aysegul_

bizim düzenimiz de şu şekilde. sabah 7.30 gibi kalkıyor 10.30 11.00 civarı birinci, öğleden sonra 15 civarı da ikinci uykusunu uyuyor. uyku süreleri çok değişken ama, sessizlik olusa 2 3 saat uyurken gürültü olursa yarım saat filan uyuyor.genellikle ne zaman uyandıysa ondan 3 saat sonra uyutuyorum. akşam da 20.30 gibi uyuyor. erken yatıp erken kalkması bana daha uygun geliyor. hem akşam eşimle kendimizie vakit ayırabiliyoruz. sabah da zaten biz de erken kalktığımız için çok problem olmuyor. yatakta biraz oynuyoruz sonra beraberce kahvaltımızı ediyoruz vs.
sizin önceki düzeninizden anladığım kadarıyla sabah geç mi kalkıyordu. bizimki şu an tek uykuya dayanamaz çünkü kurulmuş saat gibi uyandıktan 3 saat sonra uykusu gelir ben de uyku saatlerini ona göre ayarlarım mümkün olduğunca. siz de belki ne kadar zamanda bir uykusunun geldiğini gözlemleyip uyku saatlerini buna uydurabilir ve bir de sabah uyanma ve akşam uyku saatlerini biraz öne çekebilirsiniz.


cadsiz

tekrar merhaba, surada da Ayaz'ın çeşitli tarihlerdeki günlük düzenlerini yazmışım.. belki yardımı olabilir..


larem35

oğlumun 14.ay civarında uykusu bire duştü oncesinde bizimde 10,11i buluyordu uykuya geçişimiz,şimdisabah 9 civarı uyanıyor.
oğlen 12.30 civarı 2-2,5 saat uyuyor.
akşamda 9 da uyumuş oluyor.

sizin bebiş 11'e kadar kalıyormuş,geç değil mi.yarım saat yarım saat one çekseniz nasıl olur acaba?
oğlen uykusunuda aynı şekilde daha erkene alsanız akşam yatışıda daha one alınmış olur.


haydimutfaga

cevaplarınız için sağolun.
yazdığınız gibi uyku saatini 9 a almaya çalışacağım .
bakalım hayırlısı...


boraunal

Merhaba,


Gün içinde çok uyuduğunda bizimki de akşamları çok zorluyor. Bu nedenle sabit bir zaman tutturmaya çalışıyoruz ancak zor. Bizim uyku düzenimizde sabah saat 8 de kalkıp öğlen 1130-1500 arası uyuyup akşam 2100 de yatması şeklinde ama bu en iyi ihtimal. Genelde bu zamanlar şaşıyor. Konu ile ilgili araştırma yaparken bulduğum kaynakları günlük olarak aşağıdaki adreste paylaşıyorum. İşinize yarayabilir.


Kolay gelsin :)


haydimutfaga

boraunal arkadaşım, blogunuzdaki rutini inceledim.sağolun.
kızımın uyku saati birkaç haftadır değişti. akşam 10 gibi uyuypr maşallah.öğlen 2-3 saat uyuyor.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 2

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Uykuya dalma problemi 11