Hala yeni doğan biberonu kullanmak.

arcadia soruyor: 3

Doruk 9 aylık ve hala sadece Chicco 0 Avent 1 numara lı biberon ucunu kullanıyor. Sanırım korkak bir anneyim, 3. ayda 3. ay ucu ile  bir deneme yaptım ama boğulacak gibi olunca biberonun ucu genişlerse beni emmekten vazgeçer diye de düşündüğümden uzun zaman değiştirmedim. 6 ayda. tekrar bir geniş delik denedim, gene olmadı. Doktora danıştım, bir olur iki olur sonra alışır eziyet etmeyin dedi. Ara ara deniyorum chicco 1 aylığı!!! ama bu kez içmeyi reddediyor. 


Taneli yiyor, pütürlü yiyor, ama aventin suluğunu mesela ısrarla dişleyip bırakıyor. Ayarsız suluklarda ise direk boğazına kaçırıyor. BArdaktan ıcırmeye  calıstığımda sonuc daha beter. 

Bazen civarımda benden deneyimli cesaretli  bir iki büyük olsaydı bu sorun olmazdı diye hayıflanıyorum. 

Biliyorum ki büyüyüp de bardaktan içemeyen insan yok, elbet geçecek, ama aldıgı mıktarlaı mı azaltır bu ezıyet, ne yapmam lazım bilemedim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


neretva

Ben biberonda 9-12 ay dışında hep 1 numara kullandım. 13.ayda da bıraktırdım tamamen. Biberon artı emziren annelerin hızlı akışa geçmelerine karşıyım. Bence iyi etmişsiniz. Chiccolar özellikle kauçuk ağızlı olan çok çok hızlı, onu vermeyin. Aventi bilemiyorum. Biz Dr Brown's kullandık. Onun 2 numarası oldukça makuldur. Şimdilerde geçebilirsiniz. Yalnız bebeğinizi yatar vaziyette tutmayın. Bebeğiniz oturur vaziyette, biberon yere 90 derece açıyla yani paralel olsun. Bu akışı yavaşlatır. Biberonu aşağı yukarı hareket ettirerek arada ona dinlenme payı bırakabilirsiniz. Bu arada bardakla vermeyi sürdürün. Boğazına kaçsa da önemli değil. Böyle böyle alışacak. Slikon uçlu alıştırma bardakları var. Biz Brothe.r max marka kullanmıştık. Onları da deneyebilirsiniz.


papatyambelgin

benim oğlum avent 1  den başka biberon kabul etmedi bütün uçlar var bende ama nafile asla kabul etmiyor şu an 3 yaşına girecek zaten biberonu bıraktırıcam bu ay ....dişlerinde veya çene yapısında problem yok ....3.ayını bitirdikten sonra almıştım 2 numarayı ama asla kabul etmedi zamanla alışır dedim ama olmadı büyüdükçe alır sandım bu sefer kaldırıp attı anne başka biberon ver dedi yani süreci tam hatırlamıyorum ama hala tek akışlıdan içiyor ....zaten son günleri....dert etmeyin o halinden memnunsa siz de mutlu olun.... 

nilayk

Nuk Learner suluk deneyin, ucu anne memesine en yakın suluk .. Bende baya bir süre araştırdıktan sonra aldım çok memnunum 4 aydır kullanıyoruz.


Biberonda da Avent'in 2 numarasına geçtiğimizde dediğiniz gibi boğuluyormuş gibi tepkiler verdi bunu da emme sırasında normal yatışından biraz daha dik tutarak 1 haftada atlattık. 11. ayı doldurduğunda 3 numaraya geçme denemesi yapacağım çünkü emme süresinde sıkılmaya başladı..Cevaplamak için Üye ol