römer oto koltuğu ariyoruzz

fnur soruyor: 10

Sevgili nurturia anneleri bebeğimiz için uygun fiyatli isofix özelliğine sahip römerin 9-25 kg çocuklar için olan britax oto koltuğunu almak istiyoruz. Ancak Tr de fiyatlari çok pahali. Bize bu koltuğun Almanyadaki fiyatini öğrenip kendisi ya da yakinindan temin edebilecek kimse varmi acaba?

Ya da daha uygun fiyatla satan bildiğiniz bir mağaza?

Tercihim sifir ama temiz kullanilmiş tanidiğiniz bir yakininizda satmak isteyen ikinci eli varsa o da olabilir. Önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

 

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


blueberry

aynı sorunun muzdaribiyim, takipteyim o yüzden.

 avrupa'daki çeşitli inetrnet sitelerinde arıyorum tarıyorum 150-300 arası bulunabiliyor geriye dönük koltuk. burada 500-600 vermek niyetinde hiç değilim. ingiltere'deki mothercare web sitesinden alınabiliyor yaklaşık 200 gibi bir fiyata ancak adres orayı göstermeniz gerekiyor.
bi yolunu bulup orada bir adres bulucam, postaya da para verilse 500e ulaşmasına imkan yok!
sadece britax değil geriye dönük kaliteli-güvenli başka bir ürün de olabilir...


fnur

Benim gibi düşünenlerin olmasi beni çok sevindirdi. Tr  de özellikle bu ve bunun gibi ürünlerde resmen kaziklaniyoruz. Bende kargo ücreti vs ile bile buradaki fiyati yakalayabileceğini düşünmüyorum.

Britax olmasi şart değil evet benim için en önemli özellik isofixli olmasi. Çünkü akşamlari araba güvenli bir yerde değil birkaç defa bazi arabalarin camlarini kirdilar ki kirilanlarin içinde oto koltuğu falan yoktu. Sadece teyp. Bu sebeple akşamlari bagaja çekiyoruz ana kucağimizi bile. Ayrica sadece bebekken yani ana kucağini oto koltuğu olarak kullanirken geriye dönük oturur saniyordum meğer en güvenlisi buymuş senin yazindan sonra araştirdim 5 yaşi bile öyle oturtmuşlar nette bazi sitelerde. Tabi bizimki şu yaş itibariyle öyle gitmekten hoşlanirmi bilinmez ama uzun yol için en iyisi olduğuna karar verdim.

Blueberry lütfen konuyla ilgili bir çözüm yolu bulduğunda benide bilgilendirirsen sevinirim sen benden daha derin araştirmalar yapmişsin. Bir çikar yol bulacağini düşünüyorum benim yapabileceğim bir şey olursa elimden geleni yaparim. Yeterki şu bebişleri güvenli bir koltuk sahibi yapabilelim. Gerçi eşim dalga geçiyor bu çarpişma testleri hangi model araçlarla yapiliyor diye ama ben bildiğim en güvenli yolu seçip içimin en rahat olduğu koşulda çikmak istiyorum yola.


blueberry

ben geriye dönük koltukla ilgili ilk fikrimi Damla'nın blogdan edindim.


ve dediğin çarpma testlerini izleyince zaten dehşete kapılıyorsun. 

tam bu keşfi yaptıktan 1 ay sonra eşim sabah işe giderken trafik kazası geçirdi. o gün şirkette çok önemli bir toplantı vs kalabalık vardı, araca 4 kişi daha alması gerekiyordu işe giderken. otobandan 45 dk da gidiyor işe, ve toplantı öncesi uyumak istediği için aracı kullanması için başka birine vermiş kendisi de arkaya geçip uyumuş. bir şekilde otobandaki zincirleme kazaya karışmışlar. araçtaki gps e göre çarpma anında 90km hızla gidiyorlarmış ve eşim arka taraftan ön cama yapıştı!! çok şükür hafif sıyrıklar ile atlattı.
bunu niye anlatıyorum, testten hariç olayın canlı örneği  diye...hangi araçta olduğunuzun bazen bir önemi olmayabiliyor. teste gerek yok. 80 kg luk bir vücut sadece 90 km ile ön cama yapışıyorsa, allah korusun minicik bedenler ne olabilir...  otokoltuğunda da olsa öne savrulacakları o basıncı düşünmek dahi istemiyorum.
öne dönük koltuğun hiç bir işe yaramadığını iddia edemem, ama geriye dönüğün daha güvenli olduğu aşikar.
mutlaka izlemişsinizdir ama sözü geçen çarpma testleri için link vereyim:

blueberry

şu sıralar sağ köşede reklam kutucuğu çıkıyor. britax römer ve koala oto koltukları var. sanıyorum ithalatçı firma aynı. koala'nın daha makul fiyata geriye dönük de kullanılabilen bir modeli var.  ancak 0-3 yaş için. şu sıralar onu araştırıyorum, siz de bir bakın bence. 

yeni bir şey öğrenirsem mutlaka haber vericem, sevgiler:)


blueberry

şu sıralar sağ köşede reklam kutucuğu çıkıyor. britax römer ve koala oto koltukları var. sanıyorum ithalatçı firma aynı. koala'nın daha makul fiyata geriye dönük de kullanılabilen bir modeli var.  ancak 0-3 yaş için. şu sıralar onu araştırıyorum, siz de bir bakın bence. 

yeni bir şey öğrenirsem mutlaka haber vericem, sevgiler:)fnur

Öncelikle eşin için çok geçmiş olsun. Şükürki bir şey olmamiş. Çarpişma testlerini izledim çok kötü gerçekten. Benim en korktuğum şey trafik kazasidir. Allah böyle bir şeyi yaşatmasin hiç kimseye. Bu yazdiklarimizdan sonra hala kullandiğimiz sağliksiz ana kucağini ters koyup oturttum oğluşu ama çok sikiliyor tabi. Damlanin blogunda belirttiği gibi yüksek olmasi çevreyi görmesi açisindan avantajli bencede bunu fark ettim. Yan tarafta çikan koltuklara bi göz atmiştim koalaya bakmamiştim tabi bugünde avent var hep. Sahibindene bakiyorum hergün. İşin kötüsü haziran başinda İstanbula doğru uzun bi yolculuğumuz olacak. Umuyorum o süreye kadar bu sorunu çözebilirim. Acele edip şu an çok ihtiyacim var diye güvensiz bir şey almak istemiyorum ama oralara da oğluşu artik bacaklarinin 3 kariş dişariya sarktiği ana kucağiyla götürma vicdansizliğini yapamam. Zaten geçen gün viraja girdiğimizde kemer olmasina rağmen artik içine ağiir geldiğinden arka koltukta yuvarlandi ((( işte böyle cnm. Araştirmalara devam.


blueberry

fnur,

gideceğiniz yolculuktan önce istediğin şartlara göre bir koltuk bulup alamazsan eğer, ön tarafa da dönük olsa ödünç bir koltuk bulabilirsin. hem emin olabilirsin ki artık ağırlığını kaldırmayan o ana kucağından daha güvenli olur, hem de yeni alacağın koltuğunu aceleye getirmemiş olursun. aceleyle alınan ürünler hep pişman eder insanı..buradan bile ödünç verebilecek birini bulursun belki..
insan telaş yapınca çözüm üretemeyebiliyor, fikir vermek istedim. 
dediğim gibi hala araştırıyorum ben, yeni konu olduğunda haber vericem.


Deniz06

Yutdışından getirtmek isteyen arkadaşlar, ingilteredenal.com , sitesine bir bakın isterseniz. Aracı şirket olarak çalışıp İngiltereden rahat alışveriş yapılmasına olanak sağlıyor.sunny

bebeği geriye doğru nasıl oturtuyorsunuz bacakları koltuğa değmiyor mu


blueberry

sunny, evet değiyor ama dizlerini büküyor. kafa güvenliğini düşünürsek bacaklarının konforu daha az önemli oluversin.. 

iskandinav ülkeleri bu konuda en titiz ülkeler, 4 yaşına gelmiş koca koca çocuklar bile geriye dönük oturuyor, ayaklarını dizden bükerek... kafa ve boynunu düşününce gerçekten bacakları çok önemsiz. yukarıdaki test çarpışmalarına bir göz atın derim...Cevaplamak için Üye ol