6 aylık bebiş anneleri tanışalım mı?

melihece soruyor: 5

benim güzel kızım naz 19 ocak doğumlu yakında 6. ay bitecek. ek gıdaya yeni geçtik 1 hafta oldu sabah anne sütü kuşluk meyve püresi öğle anne sütü akşamüstü sebze çorbası akşam gece sabaha karşı yine anne sütü veriyorum kilosu 5. ay kontrolünde 6700gr boyu 68 cm di 6. ay kontrolüne henüz gitmedik istanbul da oturuyoruz. 6. ay karma aşısı konusunda da fikirlere ihtiyacım var. çünkü sağlık ocağı hemşiresi topuk kanı dışında götürmememe rağmen her ay aklımı karıştırıyor. kızım özel gop hastanesinde doğdu ve aylık kontrolleri orada yapılıyor. karma aşı için hastane 3 tane olacak dedi. sağlık ocağına bakılırsa mutlaka 4 tane olması gerekiyormuş. siz ne yaptınız yada ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. ayrıca bebeklerinize ek gıdada neler veriyorsunuz ? hem tanışalım hem de paylaşalım istedim... bu arada naz 3,5 aylıkken anne dedi ve şimdi de de da da ba ba gibi hecelere takılmış durumda:)

Bu soruyu cevapla


45 Cevap


melihece

bizimki milupa kayısı muz karısımını yedikten sonra ki öğürerek yedi meyve püresinden soğudu cocukmenukber

selam,

benim oğluşumda 3 mart doğumlu.Biz de pek yakında ek gıdaya geçeceğiz ve ben şimdiiden her gece acaba ne pişiririm, nasıl yaparım diye düşünüp kaygılanmaya başladım bile:(

Tefal yoğurt mak.almalımıyım? Herşeyi kesinlikle organik vermeliyim,kendim yapmalıyım.Acaba memeyi bırakır mı?İştahı nasıl olacak???

????kafam bir dünya ? ile dolu. Hem çok heyecanlanıyorum,hemde dediğim gibi birçok soru var kafamda.Arada meyve suyu veriyorum ve ağzını açıp kaşığı beklerkenki hali o kdr hoşuma gidioki.Allah hepimizin bebişlerini bizlere bağışlasın.

Annem derdi,anne olunca anlarsın diye.Hakikaten öle.Ek gıda konusunda önerilerinizi bende bekliyorum.


gulenozel

Menukber, benim oğlumda 9 Mart doğumlu, dün kontrolümüzde 10-15 gün sonra arik başlayalım meyve suyuna, meyve-sebze puresine tadımlik diyince nasıl sevindim:) tamam emzirme fln güzel de cok ozeniyordum, bir de ben bilmem de öyle yogurt fln yapmayı ama şimdi nasıl icim gidiyor bebise yapıcam diye..annelik bambaşka...


saneray

Benim bebeğim de 12 Ocak doğumlu.6. ayda ek gıdaya geçtik.Sabah meyve ,öğleden sonra çorba veriyorum.Malesef yoğurt yerken o kadar çok yüzünü ekşitti ki ara verdim. Meyveli de denedim.Akşamları da doymadığını düşündüğümde pirinç unundan mama yapıyorum.Bolca anne sütünden alsın istediğimden O'nu zorlamıyorum.Ayrıca bu hafta çorbalarına et ilave edeceğim.Ayrıca ıhlamura veya mamasına pekmez katıyorum.
Cevaplamak için Üye ol