anneyi babayı istememe

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Gunes

Füsün çok güzel bir saat evde olman için, çocuktan çocuğa değişen bir durum yine sanıyorum, ben sabah 07:30 akşam 07:30 bırakıyorum ama beni hep coşkuyla karşılıyor, ağlıyıp mızmızlanarak gönderiyor, şu an yuvadaki durum bu, babannesindeyken hiç ağlamadan el sallardı, akşam beni yine coşku ile karşılardı ama babannesini,de bırakmak istemezdi, geçici bir dönem diye düşünüyorum.
Begüm'de şu sıaralar çok canımı sıkıyor beni "anne bende bende işe" diyerek :(


isoon

denemişsindir eminim ama küçük hediyeler işe yararmı acaba bu dönemi atlatmaya? sakız, minik şeker gibi?
rüşvet e mi giriyor yoksa sakıncalımıdır bilemiyorum tabi:(
kolay gelsin...


isoon

bu arada çocuklarda bir kişi dışında diğerlerini reddetme yaygın bir durum, Duru yu götürdüğüm zaman, anneanneden başkasını tanımaz, henüz herkesi sevebileceğini öğrenemediler, bu kadar stres yapma tadını çıkar :)


lugesya

Fusun canım, Anneanne sizin evinizde mi bakıyor Defneye yoksa kendi evinde mi ? Eger sizin evde bakıyorsa sen eve geldikten sonra anneanne gitsin , ya da anneannenin evinde bakılıyorsa sen eve gelir gelmez kendi evine hemen donebilirsin. belki bas basa gecirilen zamanların darlıgından olabilir mi diye dusundum ? sizi eminim cok ozluyor ve birlikte paylasılan zamanların yaratılmasını istiyor olabilir mi ?


lugesya

fusun benim tahminim anneanne de hafta içi gece gunduz sizinle oldugu için boyle yapıyor sanırım , ki hafta sonları size tavrı nasıl mesela ? fark gözlemleyebiliyor musun ? yine aynı uzaklıkta mı daha mı yakın ?itir

Füsun, hani hep diyoruz ya her çocuk farklı diye, işte bence senin kızının duygusal gelişimi ile ilgili bir durum bu..Belki yaşıtlarına göre daha duygusal, daha irdeleyen bir çocuk ve bir şekilde annenin/babanın gitmesini diğerlerine göre daha zor kabul ediyor, yada edemiyor, sana/size posta koyuyor..
Belki sözlü iletişiminiz arttıkça daha kolay üstesinden geleceksiniz..Ama tahmin ediyorum aşşağı yukarı neler yaşadığınızı, hissettiğinizi...Çok zor olmalı...

Benim abim de hiç bir zaman annemin işe gitmesini kabullenememiş, annem beni bıraktığı kadar kolay bırakamamış abimi..Çok duygusaldır kendisi..Hala (39 yaşında) bir takım şeyleri başka insanlara/bize göre daha zor kabullenir, hayatı daha çok irdeler ama laf aramızda çoook akıllıdır.. Doktor çıktı kendisi :))

Sadece aklıma geleni yazdım..arkadaşların dedği gibi, uzman birinden ipuçları alınabilir..

Kolay gelsin..sevgiler..


Oslem

Füsun'cum ben de bunun geçici bir şey olduğunu düşünüyorum ama öyle olması canının yanmasına ve üzülmene engel değil biliyorum... Yanlış düşünüyor olabilirim ama ben de bir çokları gibi başbaşa geçireceğiniz zamanların bir şeyleri değiştirmesi açısından işe yarayacağını düşünüyorum... Ben benzer bir sorun yaşamadım ama mesela babanneden almaya gittiğimde biraz orda kalsam yeterince ilgi görmediğimi farkediyorum... Evimize geldikten sonra ise durum tamamen değişiyor... Yani buna bir çözüm bulma şansınız olmayabilir... Bulacağınız çözüm annen için hoş olmayabilir... Buradan konuşmak çok kolay tabii ama sadece aklımdan geçeni paylaşmak istedim... Mesela Sapanca'ya gittiğinizde nasıldı size karşı Defne?


Filiz

Canım,geçici bir dönem bu..Bu kadar üzme kendini,yiğitte bütün gün birlikte olmamıza rağmen uyuyacağı zamanlar dışında bana düşkünlüğü yoktur..Akşam babası gelince bana hemen git der,beni oyun oynarlarken istemez..Ananesi varsa yanımızda bisikletini bile bana sürdürmez,bırak anane sürsün der..Kızkardeşimin eşine inanılmaz düşkün,eğer o varsa hiçbirimizi tanımaz bile..Bende bir ara üzülüyordum bu duruma ama sonuçta insan anne babası kadar sevebilir mi kimseyi,nasıl mutluysa şimdilik öyle olsun zamanı gelince düzelecektir diye düşünüyorum..
Sen eve erken geliyorsun,defneyle geçireceğin vakitte daha çok dolayısıyla..Ben işe gitmenden dolayı sana çok tepkili olduğunu düşünmüyorum,aysunun dediği gibi küçük süprizler belki etkili olabilir..
Ve bence bu konuda çok üstüne gitmeyin,annende gündüz diyormuş ya 'anneye babaya git deme diye' ters etki yapıyor olabilir..Malum inatçı dönemlerindeler bu kuzular:)kalender59

canım bence kendini hiç üzem çünkü iş dönüşleri bende gelme ,dit ,gelme diye bağıran bir kız ile karşılaşıyorum onu ikna etmek sarılıp öpmak hiç kolay da olmuyor yani ama iş ikna edip öpene kadar kızım babannesi veya dedesi yanında ise inanılmaz farklı davranıyor taki kapıdan çıkana kadar kapıdan çıkınca bambaşka bir çocuk oluyoruz banada tepkili ama babası ile hiç iletişimi yok diyebilirim .
Babasına kendini sevdirip öptürdüğü yada sarıldığı sayılıdır hepimiz aynı yollardan geçiyoruz işte ne yapalım sabırlı olucaz ne kadar üzücü olduğunu biliyorum ama ne kadar çok etkilendikleri çıkıyor böylelikle .Bnece amaç üzmek bizi ve bilinçliler sen beni bırakıyon al sana dergibi geliyor bana kızımın yaptığı .


elfide

Çalışan anne olmanın zorluklarından biride bu olsa gerek. Bazen insan acaip vicdan azabı çekiyor çocuğunu başkasına emanet ederken. Sonra dönüp düşünüyorum evde kaldığım ilk 10 ayı ve ne kadar bunaldığımı arada anneannesine göndermeyi çok istediğimi hatırlıyorum.

Birde işin şu boyutu var anneanneyi çocuklar çok sever. Onlara anneden daha çok nazı geçer. Sen aynı duyguları yaşadınmı bilmiyorum ama bende anneannemi çok severdim. Belli bir yaşa kadar tabi. Belli bir yaştan sonra annenin yerine geçemeyeceğini kendide anlayacaktır. Belki anneannesine böyle jest yaptığını düşünüyor olabilir.

Ama sonuç olarak biz ne yaparsak yapalım onların annesi biziz. Ne onlar bizden vazgeçebilir ne de biz onlardan vazgeçebilirz. Zamanla düzeleceğini düşünüyorum. Bu süreçte Allah sabır versin.


Cevaplamak için Üye ol