anne sütünün kaşıkla verilmesi

Tunam10 soruyor: 10

bebişim malesef azıcık emip(5-10 dk) göğsümde uyuyakalıyor. denemediğimiz şey kalmadı uyandırmak için. böyle karnının doymadığı kesin. artık bir de bendeki mastit(süt sıtması) nedeniyle sık sık sağmaya başladım. emzirme arkası altını alıp kaşıkla sağdığım sütü veriyorum. ama bugünlerde memeden hemen süt gelmeyince sinirlenmeye başladı. zorla ağzına dayıyorum. acaba kaşığın rahatlığına mı alıştı. bizde biberonun rahatlığına alışmasın diye kaşıkla vermiştik oysa. ne yapmalıyım sizce.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


lugesya

sert memeden bebek zor emer diye biliyorum ben o nedenle memeleri mumkun oldugu kadar bosaltıp, sertigini almanı oneririrm


Tunam10

yani önce biraz sağıp sonra mı emzireyim ayşegül?


lugesya

eger memeler çok sertse onları yumusatmalısın sanki,  bu konuda www.blogcuanne.com da emzirme ile bir yazı vardı oraya bir bak istersen yine


Elsa

evet biraz sagip verirsen,memeler biraz yumusamis olur ve bebek daha kolay kavrayabilir memeyi.


Tunam10

yok sarılık geçirmedi.
bir de biraz sağıp öyle meme vermeyi deneyeyim.
hem meme ucum küçük. silikon ucla veriyorum. böyle yaparsam belki direk ağzına alabilir.
çünkü sağınca meme ucu dışarı çıkıyor.
hem son sütten de daha çok yararlanmış olur.
hemde oğluş gelmiyor diye ağlamaz di mi?Elcino_mutluatolye

tunam10, 5-10 dakikada da doyuyor olabilir. Benim kizim premature (34 haftalik dogdu) olmasina ragmen 1 aylikken tek meme 10-15 dakika emiyordu ve cok cok iyi kilo aliyordu. Ben ne kadar ictigini emzirmeden once ve sonra tartarak anliyordum (yeni dogan yogun bakimlarinda da kullanilan bir yontem). Bu yontem bana cok yardimci oldu, hem icimi cok rahatti hem de agladigi zaman acliktan aglayip aglamadigini cok rahat anlayabiliyordum. Ben arcelik tarti kullanmistim ve fiyati 50tl civarindaydi.


Kuzeytu

Silikon ucu neden kullanıyorsun. Direk emzirmeyi denesene. belki ona sinirleniyordur. O senin meme ucunu kendine gore kavrar.

Bence o kadar sagmaya falan ihtiyacın yok 3 saatte bir en geç emiyorsa goguslerin tas gibi olmaz zaten. Ya da benim olmadı :))
Tunam10

guliz okudum yazını. içim sıkıldı yanlız:(
2-3 gündür emzirme arkasından sağıp kaşıkla veriyordum.
ama mememi almadığını, süt hemen gelmeyince sinirlendiğini farkettim.
doktor kaşıkla vermeyi yasakladı. ondan olduğunu söyledi.
şimdi ne numaralarla memeyi veriyorum.
silikon uc kullanmaktan çokta memnun değilim. kenarları kalkıyor.
temizlenmesi sıkıntı.
birde bebişimin ağzı bembeyaz oluyor.
ama çıplak memeyi hiç almak istemiyor.
hiç alıştıramam diye korkuyorum.
gaz yapıyor demişsin. bizimkisininde var gaz sorunu.
umarım silikondan kaynaklı değildir.


meycan

Silikon uçla ilgili olarak;

İki göğsümün de ucu yoktu, Gülce memeyi kavrayamadı. Hastanede kullanmaya başladım silikon, 3-4ay kullandım. Az emdi, verimli olmadı birşey sözkonusu olmadı.
3-4aydan sonra bıraktım silikonu, uçlar ancak belirdi, yaralar geçti, Gülce normal memeyi kavrayabildi. 12ayı bitene kadar da dolu dolu emdi...Cevaplamak için Üye ol