Loğusalığı rahat geçirmek için yapılacaklar nelerdir?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


FeyzaZ

Dualarim sizinle olacak. Tirnaklari 1 haftalikken kestik biz de. Eldiven nerdeyse hic kullanmadik canneler kizdi. Ama dr emerken elleri memeye temas etsin, daha istahla emer demisti. Sapkayi pek sevmedi bizimki. Disari cikarken bile zorla takiyoruz. Kizlar goreceksiniz ki o daha dogdugu gunden itibaren bir bireyy ve tercihleri var. Ne istedigini kendi anlatiyor merak etmeyin.


ozalp07

en önemli şeyi söylemeyi unuttum ben. bebek doğduğunda biliyorsunuz vucudu verniks denilen mumsu bir maddeyle kaplı. bu cilt için çok faydalı. epidural yaparsanız mutlaka kol bacak kıvrımlarında kalır bu madde kendiniz alabilir yada hemşirelere söleyin ve mutlaka cildinize sürün. çok faydalı:) doğum hemşirelerinin çoğu sürüyormuş zaten duyduğuma göre:)


atb

hamile arkadaşlara hayırlı doğumlar diliyorum, ben de okudukça kendimi buldum yorumlarda, bazılarını yapmışız bazılarını yapmamışız ama çoğuna katılıyorum.  özellikle eklemek istediğim, ben hamilelikte çook araştırma yapmama rağmen doğum sonrasında gerçekten içgüdülerimle hareket ettim, çünkü her bebeğin ve annenin kendine özel olduğu kesinlikle doğru.  kendiniz bulursunuz doğruları zaten.
bebeğin tırnaklarını hemen kesmedim ben, etiyle tırnaklar yapışık gibi oluyor başta. hastanede eldiven taktık büyükler görsün diye :))) eve gelir gelmez tırnakları törpüledim kağıt törpü ile, eldivenleri çıkardım.  hala eldiven tak diyen büyükler var :))))


iflah_olmaz

lohusalığımı düşündüm hızlıca bikaç şey yazayım:-))

bi kere en başta bu çocuk aç o yüzden ağlıyo vb.zırvalarına annen dahi söylese kulağını kapat.her annenin sütü bebeğine yeter diye düşünenlerdenim bu yüzden bebeğini bol bol emzir sık sık.sık sık demek benim doktoruma göre 2 saatte birdi.daha sık emzirirsen aşırı gaz sıkıntısı yaşar bebeğin demişti bu yüzden 2 saat kuralına hep uydum ben.hala da 2 saatte bir emziriyorum uyanıksa.geceleri de yenidoğan için 4 saatten fazla MEMESİZ:-) bırakmamamı söylemişti kan şekeri düşer diye de uyarmıştı.

sütün için en fazydalısı kesinlikle su!bol bol su için ki anne sütünün en çok neden oluştuğu ortada.

benim çok kanamam olmuştu ya onu da hatırladım bak hasta pedleri kullanmıştım çok kullanışlı tavsiye ederim.bence bu da lohusayken rahatlık getirir sana.

 

sezeyandan tam 45 dk. sonra yürümeye başladım.ne kadar çok yürürsen inan o kadar çok rahatlıyorsun.kesinlikle yatma.bende epüdüral sonrası çok ödem olmuştu ayaklarım inanılmaz şişmişti ki hamileyken hiç şişlik yoktu bende.o ödemleri yürüyerek attım diyebilirim.

giyim konusuna gelince bebekler çabuk üşüyolar.bence şu soğuk kış günlerinde kat sayısı arttırılmalı diye düşünüyorum.

SALLAMA OLAYINA GELİNCE DE BEBEĞİN GAZLI BİR BEBEK OLURSA BAŞKA HİÇBİR ŞANSIN KALMAYACAK.IYYY NE KIROCA DEDİĞİM BATTANİYEYLE SALLAMA METODUNU BİLE KULLANDIM BEN:-))

son olarak hayırlı doğumlar diliyorum:-))sağlıkla bebeğini alırsın inş.kucağna:-)))

 

 

 


ebruyesiltepe

bende bir lohusa olarak bütün yazılanları okudum herkes çok güzel şeyler yazmış. sağol esma bizde nasiplendik:)  hayırlı doğumlar diliyorum sana canım


ozalp07

iç çamaşırın kesinlikle yüksek bel olan ve hamile külotları olabilir. kısa olanlar sezeryan dikişine denk geliyor ii olmuyor:(
Cevaplamak için Üye ol