aptamille anne sütü aynı anda kullanıyor musunuz?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

bebişini hayırlısıyla büyüt. inşallah emer kuzucuğun.benim kızım hiç ememdi,bu bendeki çok büyük bir eziklik.hep sağarak biberonşla nesledim malesef.bir süre sonra da aptamile başaldık bizde.ilk zamanlar istemiyordu sonra alıştı ama sütümden hiç soğumadı.anne sütünden soğumaz merak etme.ama inşallah emer.emmdikçe artacak ve o doyacaktır.bol sütlü ve sağlıklı günler....


ediluj

Ben ilk 4 ay sadece anne sütü verdim,çalışmaya başlayınca birde ufaklık buyuyunce sütüm yetmemeye başladı son bir aydır aptamilde ilave ettik.Anne sütünden asla vazgeçmiyorlar merak etme:))Ama imkanın oldukça emzir.Süt az bile olsa ben evdeyken emziriyorum üstüne aptamil veriyorum.Bir sıkıntı olmadı bizde..saglıcakla büyüsün..


iremyavuzisik

 • Serosh,

  Anlattıkların tipik yenidoğan bebek ritmi:
  1-"ağzı sürekli kendi  kendine emiyor" demişsin. Bebekler çeşitli derecelerde emme bittikten ve karınları doyduktan sonra dahi bu hareketi yaparlar. Kah emmeden sonra, kah gecenin ortasında sessizlikte böyle cak cuk kendi kendine emdiğini görürsün. Bu normal.
   2-gece 4-6 yada 3-5 arası uyanıyor konusunda pek çok anneden de öğrenebileceğin gibi bebeklerin sıklıkla uyanmaya başladıkları vakit 5-6:30 arası. 4ten 5e de uykuları hafifliyor. 
  İlk aylarda bebek uyandıkça meme vermek hem bebeğin beslenmesi hem de süt üretimini yüksek tutmak için faydalı ve gerekli. Belki senin için de yorucu olan bu ilk aylarda uyandırılmak yıpratıcı olsa da her uyanmada süt emmesi gerek. Bebek uyanmadan alıp memene koyarsan daha da iştahlı içer hatta. Tüm bunların gerçekleşebilmesi için ona da kendine de zaman tanı, sabırla tüm bunlar rutin hale gelir.  Sabah uyanmasının doymakla ilgisi yok sağlıklı bebekler sabah çok erken uyanır. Bunları kendi iki oğlumla yaşadığım emzirme maceralarım(2007den beri emzirmekteyim:))) ve etrafımdaki çocuklu annelerden, ailemdeki diğer bebeklerden de gözlemliyorum. Benim 6 aylık ikinci oğlum sabah ezanından az önce uyanır. Sonra memede tekrar dalar ancak uykusu gece gibi derin olmaz artık. ilk oğlum 4-4:30 civarı uyanırdı ilk 1-2 ay. 

  Aptamilde senin sütünde bulunan ve bebeğini enfeksyonlara karşı koruyan maddelerden yok. Senin sütün %100 organik ve sadece senin bebeğine özel. Bunu hatırda tutarak emzirmek için sende zaten doğal olarak bulunan fizyolojik sürecin işlemesine izin ver.
   
  Bebeğine ve kendine güven!
  Emzirmek değerli bir emek. Sen şu anlar belki bebeğim doyuyor mu, yeterli mi sütüm diye kendi kendine düşünüyorsun. Bunlar çok anlaşılabilir endişeler, yine de önerim bebeğinin yanına uzanıp onu okşaman, bol bol seyretmen. Hele de kuvözden sonra onun güvenlikte hissetmesini bol ten temasıyla sağlaman. Emzirmek memelerinden süt fışırıyor bile olsa iki taraflı bir ilişki, o iyice güvende olmalı ki kendini tamamen sana bıraksın. Kolay mı doğar doğmaz annesinden ayrı kalmak.

  Sana verilen ödülün için seni tebrik ederim.
   Bu deneyimleri yaşamış bir başka anne daha olması seni rahatlatır belki, selamlar,

  İrem
  Bugulogumda emzirmeyle ilgili yazdığım kapsamlı bir yazı var, vakit bulduğunda okumanı isterim, 


nurcan_eymen_efe

bence mama için çok erken önce anne sütünde ısrarcı olmalısınız.eğer mama gerekirse doktorunuz zaten tavsiye eder.


selencem

Ben 1 ay direndim ama sut artmadi ve mama takviyesine basladik. Biberona alisinca emmek istemedi, sagarak verince de sut cabuk bitti. Bol bol emzirin, umarim sutunuz bol olur.


selencem

40 günlükten sonra bibieron verince ikisi birden devam ediyor ama daha önce olursa memeyi istemeyebiliyor diye biliyorum.


merve_nisa

benim kızım 2550 doğdu ilk başlarda emme sorunu çoktu ağzı minikti açmıyordu göğsüm ise aşırı süt dolumundan şişiyordu ama kuzum ememiyordu zorla ağzına veriyorduk tabi ememediği için sarılığı arttı bu yüzden doktor sıksık doyurun dedi bizde hem aptamil conformil verdik hemde meme bi öğün memeyse diğer biberon oldu hiç sorun olmadı şimdi ise full meme:))Cevaplamak için Üye ol