15 aylık bebeğimle kısa mesafe uçakyolculuğu............

kader_eymen soruyor: 7

15 aylık bebeğimle kısa mesafe uçakyolculuğunda dikkat etmem ve mutlaka yanıma almam gerekenler nelerdir?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


khan

Deniz Eymen emzik kullanmıyorsa sakız da özellikle inişteki kulak problemleri için iyi olabilir. 15 aylıkken yutmadan çiğneyebilir mi bilemedim ama...

Çıkartma (sticker) seviyor mu? Sticker'lı kitaplar var, çok canı sıkılırsa işe yarayabilir, bayağı oyalıyor.


hazel

gullesu,
koridor konusunda sanırım bir kural olarak 2 yaşından küçük bebeklerle seyahat sadece cam kenarında yapılabiliyor.yer hizmetleri şirketinde çalıştığım dönemde bir sohbette duymuştum.hani anlatıyorlar ya önce kendi maskenizi sonra bebeğinizin maskesini takın diye.allah gerektirmesin ama işte o 2. maske sanırım cam kenarına yakın olan taraftan düşüyor.
bilginin doğruluğundan pek emin değilim ama kulağımda böyle kalmış.

zeropoint,
:) sevindim çok. yanlış anlaşılmış olmak istemem.
iş için değil okul için seyahat ediyoruz.
evimiz ve babamız izmirde.
annenin yani benim 12 sene önce girdiğim ama bitiremediğim ve af için döndüğüm fakülte ankarada. :)
bir izmir buluşmasında denk gelmek üzere :)

kanca,
sorunu kaynattık biraz ama umarım yardımcı da olabilmişizdir.


rabbit

Ben hep en arka sıra ve koridor tercih ediyorum bir sorun çıkarmıyorlar, ancak en son uçak yolculuğumuz çok kötü geçti, itiraf ediyorum adana-istanbul uçağında sırf oğlum seviyor diye düm tek tek şarkısını söyleyen bendim:))


sedavesila

Kulak tikanmasi icin su da icirebilirsiniz, ya da biberondan sut ve emzirme de ise yariyor. Kizim kucukken yaptigimiz yolculuklarda mutlaka inis ve kalkislarda emziriyordum. Sonra su vermeye basladik.

Emniyet kemeri konusu sikintili bizde de. Her havayolu bebek emniyet kemeri vermiyor. Oyle kucaga oturtup, kollarimizla tutuyoruz inis-kalkislarda. Hazel, sendeki takinti bende de var. Aniden hava bosluguna dusersek, ellerimden kayip gidecek diye aklim cikiyor. Onun icin eger emniyet kemeri vermislerse, gevsek de olsa beline geciriyorum mutlaka.


Zelal_

Hangi havayolu vermiyor??? Tüm havayolları vermek zorunda diye biliyorum... Bence öyle bir durumda yazılı şikayette bulunmalısınız...


sedavesila

Amerika merkezli havayollari vermiyor. Avrupa sirketleri ve THY mutlaka veriyor. Amerika havayollarinin kendilerine faydasi yok, sikayet etsek dinleyen olmaz :)


kader_eymen

teşekkür ederim arkadaşlar.ilkkez uçağa bineceğim ve ilkez çocuklu olarak bineceğim için haliyle endişeliydim fakat önerileriniz bana fikirler verdi.deniz eymen hiç biberon ve emzik almadı, haliyle iniş ve kalkışlarda emecek, uzun süre görmediği oyuncak-kitap ve çubuk vs krakerler oyalayabilir.ve havayolu şirketine en kısa sürede mail atacağım.tekrar teşekkürler.
Cevaplamak için Üye ol