Beşik mi almalıyım yoksa bebek odası mı?

datlum soruyor: 10

Merhaba hanımlar,  4 aylık hamileyim. Yavaş yavaş hazırlıklar için araştırmalara başladım. Bu benim ilk bebeğim olacak. sizce bebek odasımı almalıyım yoksa sadece beşik mi? Beşik için de önerilerinizi bekliyorum. Oyun parkı nasıl olur sizce?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


mustafamami

biz oyun parkı aldık. odamız küçük olduğu için de 60x100 ölçülerinde bir park yatak. sonra odasına taşıdık. büyüyünce de tek kişilik yer yatağı yaptık... ilk bebek olunca insan heves edip alıyor :) gerçi oğluna oda alan kuzenim hala kullanıyor. oğlu ilkokula başladı, yatağın içinden çekmeçeli komidini çıkıp yatağın büyüdüğü bir modeldi... 


ilsu1610

Oyun parkı gayet iyi ama büyüyüp uzanmaya başlayınca yatağı bir kat aşağıya indirebileceğin bir model seç veya ikeada uzayip kısalan yatak modeli var onu da alabilirsin ama takım olarak çocuk odasini sonra al derim büyüyünce daha fazla kıyafet için daha büyük modeller seçebilirsin.


sefemu

büyüyen karyolalı bir bebek odası ve ilk aylar odanızda yatmasını tercih ederseniz artı bir de park yatak.. odasında uyusa da park yatağı salona vs de koyabilirsiniz gündüzleri..


sLnKA

Ilk beneğimde, hem ona oda hazırladık hem de yatakodasina koymak icin park yatak aldık. Kızım biraz dönmeye başlayınca odasında ki ahşap yatağın sagına sokuna cok çarpıp uyuyamayinca park yatağını odasına taşıdık ve iki sene onun icinde yattı. Cok rahat ettim cok guzel kullandık. Tatile yazlığa gezmeye heryere götürdük nerde yatircam derdimiz olmadı hic.

Oglum da yine aynı park yatağı kullanıyoruz, bu sefer hic oda hazırlamadım da. Yine sigabildigi kadar park yatakta yatirinca. Sonra cocuk yatağı alıp odasını o zaman hazırlayacağım.

Yaptıgım en buyuk yanlışlık kızıma aldığım bebek yatağı oldu. Hemen hemen hic kullanamadan eskiye cikti. Su sonradan büyüyen yataklardan alsam daha iyi olurmuş dedim.


mutluannelif

Oda takımı da aldık, park yatak da. İlk aylardan itibaren kendi odasını da park yatağı da kullandık. İkisinden birini söyle derseniz park yatak mutlaka alın derim. Biz yürüyene kadar çok kullandık. Önce beşik gibi sonra da oyun alanı gibi faydalandı kızım. İlk yürüme denemelerini bile park yatakta yapmıştır kendisi. Yanlardan tutup sonra kollarını bırakırdı. Salonda oyuncaklarla saatlerce oynardı park yatakta, müzik dinler uyurdu içinde.

İlk aylar park yatak bizim yatak odamızdaydı. Kendi yatağında uyudu hep, bazen kendi odasındaki yatakta bazen park yatakta. Oda için de büyüyen yatak tavsiye ederim.

Oyun parkı dediğiniz park yatak sanırım ?

Busraomer

Bence de park yatak al onda epey zaman yatıyor sonrada genç odası gibi takım alırsın ben bebek odası aldığım çok pişmanım


hamdusena

ben beşikleri birinde 4 ay diğerinde  4,5 aylık oluncaya kadar kullandım .çünkü ellerini ,bacaklarını kafasını çok çarpıyorlardı .hareket ederken beşiğe çarpınca bu seferde çok korkarak uyanıyorlardı .ağlayarak.

park yatakta aldım ama o da çok terletiyordu hiç yatırmadım onda da .park yatağı sırf kızımı emniyeti için almıştım .ben tuvalelete gidince ve ya aoğlumun altını temizleyince emniyetli sabit bir yer olsun diye almıştım 
bana göre en iyisi genişçe yer yatağı o kadar çok hareket ediyorları ki emniyet açısından bana daha mantıklı geliyor  . biz hala öyleyiz yakında güzel bir yatak alacam inş.


ferhunde79

Park yatak alın kesinlikle, emzirdiğiniz müddetçe yanınızda yatırabilirsiniz. Uzunca bir süre emzirmeyi planlıyorsanız ki ben 2 yaşına kadar emzirdim, geceleri de çok uyandığım için o zamana kadar yanımda yatırdım. Evimiz müsait olunca da oda takımı aldık, 2 yaşından beri de gerek kendi yatağında gerekse odasındaki kanepesinde benimle uyumayı tercih ediyor. Şimdiden kolay gelsin, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah :* 
EYCIN

Merhaba,


Ben de kızıma hamile iken oda takımı almıştım ama 4 yaşını bitirdiğinde odasını beğenmemeye başladı. Biraz değişikliklerle 8 yaşına kadar idare etti:) Oğluşum doğacağı zaman da kızımın odasını boyayarak, oğluma uyarladık.

Ama şimdi ki aklım olsaydı kesinlikle kızıma da oda almazdım, park yatak o kadar iş görüyor ki. Oğluşumu bu aya kadar park yatakta uyuttum. Yavaş yavaş odamıza alışmaya başlayacağız şimdi.
Sevgiler,


Busraomer

Park yatağın farklı ebatları var odanın durumuna bak ona göre al benim Odam büyük die geniş aldım zaten sağa sola dönmeye başladığında Beşiktepe yatiramazsin park yatakta ise bi alt kademeye alırsın epey gidiyor tabiki genede karar senin cnmCevaplamak için Üye ol