Hamilelikte gerginlik

GULONEN soruyor: 6

Merhaba,
17.haftalık hamileyim bu benim 2.hamileligim ilkinde boyle bisey yasamadım ama bu sefer inanılmaz gerginim hormonlarımın en agır oyunu bu oldu sanırım.Bu gerginligim tum gun bas agrılarıma sebep oluyor.Boyle bisey yasayan varmı acaba aranızda??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


tulay_defne

Başağrısı diyince aklıma geldi ben gerginlik hissettiğimi hatırlamıyorum ama ilk 6 ay müthiş başağrıları yaşadım. Başağrısıyla yattığım zamanlarda uyanınca bile hala başım ağrıyordu. Doktorum vücuttaki kan arttığı için basınçtan yapıyor, bir süre sonra vücudun buna alışacak demişti. 6.aydan sonra hiç başım ağrımadı.


luna

yalnız değilsiniz :) benim ilk hamileliğim... gerginim; geceleri panik atak geçiriyorum... bebeğimiz hareketlenmeye başladı :) bende de onu kaybetme korkusu... malum yıllardır anne olmaya uğraşıyordum... 3ayım çok zor geçti; mide yanması,kusma...baş dönmem nedeniyle evden çıkamadım hiç. şükürler olsun 2haftadır iyiyim ama bu seferde gergin ve panik haldeyim...


Yasemina

Ilk hamılelıgımde cok gergındım - ruhsal bunalım da denebılır.


Sonuc: ıstah kaybı, son trimestera denk dusurdugumuz ev tadılatımız ve ısyerımdekı yogunluk sebebıyle dınlenememem ve bebegın gelısımının 32-36. haftalar arası durması, agır bır ıs sunumu sonucu daha da gerılen bunye ve gecesınde 37+3de dogum.


GULONEN

tesekkur ederim.bide oglum ilkokula basladı onunda ayrı bir deprasyonu var tabi bana yansıttıgı umarım ennn kısa zamanda gecer bugunler 2 gundur bunalım takılıyorum resmen :)


ponyy

 

çok normal.  aynı şekilde bende çok gerginim. psikolojim bozuldu sürekli uyumak istiyorum.

2. cinsiyeti belli mi allah tamamına erdirsin....


GULONEN

aminnnn 1 oglum var doktorumuz yoldaki icinde % 90 kız dedi biz hala inanamıyoruz sulalede kız hic yokda emin olana kadar oylece bekleyecegiz sanırım :) oglum cok fazla erkek kardesi istiyordu kız ihtimalini duyuncada huyu suyu degisti.hepimiz icin hayırlısı olsun saglıklı bir sekilde bebegimi dogurayımda Allah yardımcı olur diye dusunuyorum.Cevaplamak için Üye ol