Erken dis cikarma

selencem soruyor: 3

Selamlar, Cemin 2 haftadir disleri kasinmaya basladi. Gazi reflusu yeni yeni gecmeye basladi, tam rahatliyacak derken bu cikti. 2.5 ay cok erken degil mi, boyle erken yasayan var mi? Dis kasiyiciyi tutamiyor bile. Ben tutup agzina sokuyorum ama cok buyuk geliyor. Bu gece 3 kez uyuttum, agliyarak uyaniyor. Kucagima alinca da ellerini yiyor direkt. Ne yapacagimi sasirdim. Bir onerisi olan var mi?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ela2009

şimdi sizin yaşadıklarınızı ben yaşıorm sonuç olarak ne oldu bilirsem bende hazırlıklı olurum en azından bazı şüphelerim (diş çıkarmamı) netleşir.


selencem

4.5 aylikken patlatti alttan iki disini. Elleri ve hersey hep agzinda. Arada 2-3 geceyi problemli geciriyoruz ama surekli degil, 2-3 haftada bir, alistik. Hala 2 disi var, gecenlerde o kadar kotu bir gece gecirdik ki kesin ustler geliyor dedik am hala bekliyoruz. Dis kasimasina yardimci olun. Biz kendi parmaklarimizi isirtiyorduk bazen kasiyicalar buyuk oldugundan. Calgel surun geceleri. Zaten buyudukce dis kasiyiciari kendi tutuyor, rahatliyor biraz o zaman. Bunun normal bir surec oldugunu kabullenmek ve ona yardimci olmaya calismak tek yapabileceginiz. Cok kolay gelsin.


esinesin

aynı problemleri benim kızım da yaşıyor,ellerini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışma,diş kaşıyıcının büyük gelmesi,benim serçe parmağımı emme emdikçe hırslanıp daha çok kaşınma ve ağlamaya başlama
kimseyi endişelendirmek istemem ama bizim doktorumuz kalgel ve dentinox gibi uyuşturucu özelliğe sahip ürünlerin çok çok düşük bir ihtimal olmasına rağmen bebeklerin küçük dilini uyuşturup nefes almayı engeleme gibi bir durumu olduğunu söyledi,çünkü bu minik arkadaşlar daha bu jeller sürülürken dilleriyle yalayarak maddeyi boğazlarına bulaştırabiliyorlar,sadece 1 kez kullandım ve daha sonra endişelendiğim için bıraktım çünkü kendi dilime sürdüğümde ciddi bir uyuşma oldu ama çok işe yaradığını söyleyebilirim Nazlı 1 saat boyunca çok huzurluydu ve kolayca uykuya daldı
dediğim gibi düşük bir ihtimal ama benim gibi acemi ve pimpirikli bir anneyseniz belki kullanmak istemeyebilirsiniz
umarım tüm miniklerimiz acısız diş çıkarır
Cevaplamak için Üye ol