tahıllı mamalar

semertus soruyor: 7

merhaba,
kizim icin sabah kahvaltıda ve öğunlerde tahil yedirmek istiyorum. milupa mamaları nasıldır sizce. ben evde yapamazmıyım tahıl mamalarından. birde gece muhallebisi konusu var. simdiye kadar hic vermedim. aksam 10 gibi gece uykusuna geciyor.gece 2 gibi süt iciyor (aptamil) sonrada sabah 6 da tekrar iciyor. obez bir yaklasım olmasın gece muhallebisi. biraz endiseliyim. ne yapayım sizce.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


MCA

merhaba. benim kızım da 6 aylık henüz hiç tahıl kullanmadım sorunuzun cevaplarını bende merak ediyorum. kızım gece sık uyanıyor ona rağmen muhallebi yapmadım hiç. kızım biraz iri o yüzden doktoru gece muhallebi verme demişti.


fistikcik

Ne tahıl mamasına ne de muhallebiye ihtiyacınız yok. Ben de Aishwarya'dan yulaf ezmesini öğrenmiştim, yoğurduna kattım bir kaç kere. Ama zamanı gelince (7.-8. ay gibi) pilav, makarna, bulgur yemeye başladı. Ekmek de bazen severek kemiriyor. Bunlar varken ne diye "tahıllı mama" yesin ki ?


ema

Oğlum geceleri çok sık uyandığı için acıktığını düşünüp vermiştim ama hiçbir etki etmediği için yani açlıktan uyanmadığı anladığımda kesmistim.Yeşil mercimek çorbası,kırmızı mercimek çorbası ve şehriye çorbası yapıyordum ayrıca ev yapımı tarhanayı oğlum çok seviyor hepsine kıyma katıyorum.Kızılcık tarhanası çorbası var onuda çok sevmişti yalnız kaçıncı aylarda verildiğini tam hatırlamıyorum sanırım 8.ayda veriliyor.Bulgur pilavı,pirinç pilavı yoğurtla yediriyordum.6.ayda çorbalarına irmik katıyordum.Biz bu şeklide karşıladık tahıl ihtiyacını...


semertus

inanın bende bilemedim ne yapacağımı. garip bir sekilde tüm sitelerde tahillı mama ve tahıldan bahsediliyor. nar'ın meyve purelerine irmik koydum denemek amaclı. meyveleri ve irmiği pisiriyorum.henuz cam rendeden gecirip vermedim. ilk verdiğimde küstü cünkü. simdilik böyle veriyorim. sebzelerin icine pirinç koydum.ama pirinz sekeri yükselten bir tahıl.celiski var aslında. pirinçli vermek mi vermemek mi bilemedim. bulgur ve diger tahilları henuz denemedim.denemek lazım. bulgur gaz yapar gibi.hamileliğimde ve doğumdan sonra cok az yiyebildim.nar icinde yararlı tabii. henuz corbaya gecmedik biz.ağır gidiyoruz belkide. nar cok istahli ve kilolu değil.ben cocukluğumdan beri kiloluydum. benim gibi olmasını istemiyorum hic. sonra o kiloları veremedik senelerce. dr u sağlıklı olsun yeterki diyor. kiloyu oda cok sevmiyor.makarnayı elimde verdim sapur supur yedi. belki böyle tek tek vermek lazım yoğurtla. çcok karısık bir is gencekten.buyuyup kendi istediğini yemesini cok istiyorum artık:)))))


CokBilmis

Pirinç elbette her gıda gibi faydalı. Pirinci zararlı hale getiren bizleriz. Kabuklu, kahverengi pirinç bulmaya çalışın. Pirinci aslı odur. Zararı değil, yararı vardır. Kabuğu soyulup beyaz hale getirilmiş, pirinç de buğday da zararlıdır. Aklınızda bulunsun.


semertus

evet doğru söyluyorsunuz. öyle yapayım. biz ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz epey zamandır. narda tam bugday ekmeği yiyor bizim gibi. beyaz ekmek evimize girmez.oda yemeyecek umarım. bir minige sekil vermek ne kadar zor.


perfecto

Arkadaşlar gece mamalarında hep Tahıllı mamalar var ve ben Aptamili yada Hipp i kullanıyorum.Ama bu tahıllı mamalar kızıma feci gaz yapıyor. Gece yatarken ne önerirsiniz 8 aylık prensesim için.

Ve ne çorbaları hazırlıyorsunuz ben mesela brokoli koyduğumda o da gaz yapıyor nasıl bir gazlı bebiştir anlamadım:(Cevaplamak için Üye ol