bebeklerinize hangi peyniri yediriyorsunuz? Ben labne vermek istemiyorum, Deniz de keçi peynirine gıcık oldu:) Naapmalı ki?

deyra soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


12 Cevap


kelebek39

BENİM OĞLUMDA KEÇİ PEYNİRİNİ PEK SEVMEDİ.BENDE TUZSUZ PEYNİR VERİYORUM.


burcaksahin

Ben dönüşümlü olarak lor, pınar beyaz, kaşar peyniri, dil peyniri, kiri krem peynir ve labne veriyorum. Süt ve süt ürünleri alerjisi ihtimalimiz olmadığı için 1 veya 2 kere keçi peyniri verdim ama gerisini getirmedim. Açıkçası değişiklik yapmak Arda'nın hoşuna gidiyor :)

Lor'u özellikle tavsiye ederim. Hem en doğala yakını hem de en tuzsuzu.

 


Bona

deyracım labne verme , inek sütünden yapılma beyaz peynir ver eğer keçiyi sevmediyse.. ama labne hiç verme :)


deyra

bonam vermedim hiç, vermeyeyim de istiyorum. kaşar loru mu denesem ki


ilknur

Ben bir süre evde kendim lor yapmıştım. Sütü sirke ile kestirip. Onu severek yiyiyordu. Şimdi de tuzsuz peynir tercihi.larem35

500 lt gunluk sutu bıraz kaynatıyoruz,ılımasınız beklıyoruz.yarım lımonı içine sıkıp karıştırıyoruz.

soğuyunca tulbet yardımıyla suzuyoruz.15 dk kadr suzdurdukten sonra.peynır hazır oluyor.peynır altı suyunuda  başka mamalarda,kurabiyelerde vs kullanmak için ılıkken kavonozlayıp dolapta saklayabiliriz.

ben bu tarifle arada peyniri kendim yapıyorum  oğlum için...onun dışında pınarın beyaz peynirini kullanıyorum.


karadut

Arkadaşlar bu sabah Atatürk Orman Çifliğini' nin keçi peynirini aldım. Tadı diğerlerinden farklı sadece biraz tuzlu, bir süre ılık suda beklettim oldukça güzel tavsiye ederim. Ayrıca kefir ve keçi/inek karışık yoğurdunuda denedim oldukça başarılı. Peynir - yoğurt- süt -reçel seçenekleri fazla, ayrıca yöresel ürünlerde var hatta çiftlik dondurması bile. Günlük keçi veya inek sütü için telefonlarınıda aldım..........
0 216 340 84 51 (Acıbadem- İstanbul) Daha fazla bilgi için arayabilirsiniz. İstanbul da şube açmaları bizim için büyük şans...


karadut

Bende sütte tercih etmeye başladım, hatta ben bile süt içiyorum artık keçi sütünün tadına bayılıyorum. Haftada bir gün mandradan getirtiyordum inek sütünü ama çok düzenli gelmiyor, zaten AOÇ olduktan sonra içim daha rahat , sütüm daha taze( reklam sloganı gibi oldu) Evet meyva suları, biokarbonatlı ve sodyumlu doğal minaralli su, nar ekşisi, tarhana, himalaya tuzu, zeytin,yumurta vs. vs. çok çeşitli ürünler var. Kısaca fırsat bulan herkezin bir uğramasında fayda var.
Küçük,doğal (pek çok yere göre) keyifli bir yer...oglumicin

bizimki de keçi peynirini sevmedi.. biz de sütaş tam yağlı beyaz peynir veriyoruz.. bebeklere verilen peynirin tam yağlı olması önemli..


atlio

bizde sütaş süzme peynir veriyoruz, hem baya tuzsuz, memnun gibi..
http://www.sutas.com.tr/tr/sutten_sofraya/Urunler/Peynir/Beyaz_Peynir/Suzme_Beyaz_Peynir.aspxCevaplamak için Üye ol