Bebeğim ağzına birşey götürmüyor.

canselif soruyor: 2

Merhaba

11 aylık bebeğim var.34 haftalık doğdu.bebeğim bu aya kadar elleri dışında ağzına hiçbirşey sokmuyor.diğer bebekler oyuncaklarını eline ne geçerse ağzına götürüyor ama benim bebeğim elleri dışında beslenmeside dahil hiçbirşeyi ağzına sokmuyor.çok endişeleniyorum.Bebeğinde böyle bir durum yaşayan varmı..varsa çocuklarınızın şuanki durumu nasıl.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


SultanTN

Slm

Ben de bu sorunu yaşadım , üzücü bir durumdu.nedenini bilmiyorum tam bu yüzden doktora goturecektim 10 aylık olduğunda ağzına götürmeye başladı. Eğer bı kere yaparsa gerisi gelir . İstersen kollarını ağzına götürüp getirerek spor yaptır.suan da oğlum 2, buçuk yaşında ve bu zamana kadar hiç ben yedirmedim yemeğini bir yaşından beri kendisi yiyor kaşığı güzel kullaniyor.ins sizinki de yapar bı gün.zihinsel gelişimi ve diğer hareketleri şimdilik normal .


begumylz

Merhaba, 

Benimde oğlum da aynı durumdaydı, hatta 22 aylıktı yine de eline birşey alıp ta ağzına götürüp yemezdi, çiğneyemezdi. Bir gün bir anaokulunun tanıtım gününe gittik, harika bir masa hazırlamışlar çocuklar için, etrafa baktım bütün çocuklar yiyip içerken bizimki öyle duruyor, eve gelince oturup ağladığımı bile hatırlıyorum :) sonra şöyle bir yol izledim, oturma odamıza sürekli bir tabak ıvır zıvır koymaya başladım, hatta tehlikeli olmasın, yutarkan sıkıntı olmaması için (istemeye istemeye..) çerezza denilen ağızda eriyen cips lerden aldım, bebe bisküvisi, çubuk kraker vb..  yese de yemese de sürekli elinin altındaydı tabak,, ilk başlarda pek ilgilenmedi ama baktım ki bir kaç gün sonra ufaktan alıyor onları, hiç oralı olmadım epey bir devam ettim bu şekilde bir şeyler koymaya.. Sonrası ne mi oldu, boşa ağlamışım :)  şimdi herşeyi yiyip içiyor, o nedenle hiç kaygılanmayın, fiziksel bir sıkıntısı yoksa eninde sonunda yiyecektir,, sadece fark şu oluyor; her çocuk farklı şeylere farklı zamanlarda başlıyor ve su akıp yolunu buluyor :)  Cevaplamak için Üye ol