Gebelikte bacaklarda morarma,şişlik,yürüyememe

Elif_Ezel soruyor: 4

Kuzenim 18 haftalık hamile 2. bebeğine. İlk hamileliği çok rahattı. 1 ay öncesine kadar herşey yolundayken bacaklarında diz kapaklarının alt kısmında küçük kırmızılıklar çıktı. Bu kırmızılıklar büyüdü şişti ve çok acı vermeye başladı. Şu anda yürüyemiyor sürekli yatıyor. Doktor doktor geziyor ama hamile olması teşhisi zorlaştırıyor. Aramızda buna benzer bir durum yaşayan varsa sormak istediğim çok şey var.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasea

gebeliğin son zamanları olsa bunlar normal görünebilir ama 4 aylıkken olması dvt riskini gösterebilir.. benimde geçmişte geçirdiğim bacak damarlarındaki tıkanıklık hikayem nedeniyle kendime  hamilelik boyunca kan sulandırıcı iğne yapmak zornda kalmıştım. en güzeli bacak dopplerine sokup uzmanına göstermek derim..helede hareket etmemesi böyle bir durum varsa durumu dahada kötüleştirebilir.. çok geçmiş olsun..


GOGO05

damarlarında dolaşım bozukluğu olmuş olabilir kalp damar cerrahıda bir görsün bence


cano

ilk gebeliğimde yoga cd alıp yapmıştım hamileliğim çok rahat geçti bacak krampaları olmamıştı vücudum esnekti .çok rahat hareket edebiliyordum doğuma kadar .vücud kaslarımı esnettiği için rahatlattığı için mükemmeldi .şu an 31 haftalık hamileyim 2 bebeğime kızımdan dolayı yoga yapamıyorum .hergün ağrıyla kalkıyorum bacak kramplarım çoğaldı yürüyemiyorum.dün kendi kendime aklımda kalan yoga hareketlerini denedim inanırmısınız bütün evi kızımla emekliyerek dolaştım ki normalde yapamıyordum .çok büyük tavsiyem en büyük çare size hemde rahatlarsınız ki oturduğunuz yerde yapıyorsunuz ve sadece esneme hareketleri .bittikten sonra farkını anlıyorsunuz .siz daha 18 haftalıksınız tavsiye ederim.ben hatta doğumdan sonra cd üzerindeki eğitmene mail atıp teşekkür bile etmiştim


Meowwow

gogo05'e katiliyorum, dolasim bozukluguna benziyor.  hamile kadinlarda olma olasiligi yuksek. kirmiziligin oldugu bolgeler yaniyor mu? sicak mi?  hemen  kalp damar cerrahina gitsin. benim ailemde var bu tip rahatsizliklar.

cok gecmis olsunCevaplamak için Üye ol