boy uzaması

edinal soruyor: 5

Boy uzaması için ekstra bir ürün kullanan varmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


devrim

boy için en iyiş şey basketbol kesnlikle öneririm özellikle ergenlik çağında...


hande

Boy uzaması çocuktan çocuğa fark etmektedir. 0-2 yaş arasındaki boy durumu genetiksel özelliği pek yansıtmazmış. genetiksel durum 2 yaştan sonra daha belirgin olmaya başlarmış ama yinede genetiksel olarak oldukça uzun olacak bir yetişkin bile çocukluk döneminde çok kısa olabilmektedir. çocuklarda uzama şöyle olurmuş;

1- bazı bebekler düzenli olarak azar azar ama sürekli uzarmış. her ay 1cm gibi
2- Bazı çocuklar 2 ay hiç uzamamalarına karşın 1 gecede 2,65cm boyu uzayan çocuk olurmuş.
3. 1- 4 yaş geriden uzayan çocuklar varmış ki bunlar belki yetişkin olduklarında herkezden uzun olabilirler ama yaşıylarına göre 1-4 yıl sonra normal boylarına ulaşırlarmış.
4. genel olarak kısa boylu seyredip ergenlik döneminde çok ani ve hızlı boy atanlar. bu da genelde erkek çocuklarında daha çok gözlenen bir durummuş.

Can'ın mesela durup durup birden boy atar. bir doktor kontrulomüzde hiç uzamamış görünür. bir dahaki aya 2-2,5cm boyu uzamış olabilir.

Sanırım bebeğinizin kısa boylu kalmasından endişe ediyordunuz. bence bu endişe için henüz çok erken. ortalamanın çok mu altında boyu? kilosu nasıl?


edinal

yok kısa değil her şey normal merak ettiğim için sordum ilginize çok teşekkürler özel bi besin veya ilaç alınıyor mu  acaba


ozgenh

genetik olarak ben kısa bir aileden geliyorum...ama eşim normal...oğlumun uzaması çok yavaş ilerliyor ama dr.muz bir sorun görmüyor...minyon bir çocuk diyor...3,5 yaşında ama 2 yaş boyuna sahip :(( yukarıdaki bilgiler içime biraz olsun su serpti...hiç uzamıyor değil oğlum...geçen seneye göre bu yıl 8cm uzamış...bilgiler için teşekkürler :))


Gulusoy

böyle bir ürün olduğunu duydum, ikizleri olan bir arkadaşım var, kızın boyu gayet iyi ama oğlan bayağı bir kısaydı. sanırım 4-5 yaş gibi doktor tavsiyesi ile bir ürün kullandılar, ilaç mıydı iğne miydi hatırlamıyorumCevaplamak için Üye ol