Güzel güzel uyuyan çocuğuma ne oldu?

cityangel soruyor: 6

merhaba,


7 aylık bir bebğim var. 5 aya kadar emzirerek uyuttum. sonra yatır kaldır yöntemine geçtim. 2 aydır güzel uyuyorduk. son 1 haftadır gece 4-5 gibi kalkıyor ve garip bir şekilde ağlıyor. normalde başka bir saatte uyansa onu rahatlıkla sakinleştirip tekrar uykusuna dönmesini sağlasam da sabaha karşı uyanınca ne yaparsam yapayım sakinleşmiyor ve gözleri kapalı bir saat ağlıyor. acaba aç mıdır diye bir iki kez emzirdim, ama 5 dk uyuyup sonra tekrar ağlamaya başlıyor. ne olabilir sizce?

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilinmasali

bencede emdikten 5 dk sonra ve hep aynı saatlerde uyanıyor olması aclık gibi geliyor,benim kızımda her gece o saatlerde uyanıyor,ve gün içinde içtiğinden daha fazla bir miktarı içmeden uyumuyor..


Sanemm

Bu ay civarı bebekler rüya görmeye başlıyorlar. Bu nedenle ağlayarak, korkmuşcasına uyanma, uyanıklık farkındalığının gelişmemesi nedeniyle ağlama krizine dönüşebiliyor. Biz bu durumu ninni söyleyerek aştık. Gece lambasını açıp, yatağında kuçağa almadan ninni söyleyip, başını ve karnını okşarsanız işe yarıyor.

Onunla konuşmamak, odayı aydınlık hale getirmemek önemli zira uykusunu açmamak lazım...


ema

Diş çıkardı mı genelde oğlum diş çıkartacağı zaman çığlık çığlığa uyanıyor zor sakinleştiriyorum.Yada rüyada korktuğu zaman diğer zamnlarda sakin mız mız yapıyor:)


cityangel

bugün 6.30da kalktı, yine aynı şekilde huysuz ve ağlayarak uyandı. bu sefer bayağı emzirdim, baktım uykusu yok gibi, ben de zorlamayayım dedim, keyfi de yerine gelmiş gibiydi. uykusu ona yetmiştir diye düşündüm. yarım saat oyun oynadı sonra mızırdanmaya ve sonrasında da ağlamaya başladı ben de 8'de yatırdım. 9'da kalktı ve kendi kendine şarkı söylüyordu.. 


benim gözlemlediğim sabahın erken saatlerinde kalktığında kesinlikle uykusunu almış olmuyor çok huysuzlanıyor. açlıktan değil, öyle olsa kucağımda yanağımı emmeye çalışır, hem emzirince uykusuna geri dönmesi lazım çünkü emerken uyumaya meyilli bir çocuk. su içince rahatlamıyor. 

diş ağrısı sadece sabaha karşı mı olur onu bilemiyorum. onu da bu gece deneyelim bakalım. gece 3'te kaldırıp ağrı kesici vereyim, ne olacak. 

kabus görüyorsa ninni söyleyip okşamaktan başka ne yapılabilir? o da işe yaramadı.


_cereninannesi_

Gece biraz sabaha karşı soğuk mu oluyor ev acaba. Üşüyorsa karnı ağrıyor olabilir. Ya da gaz yapabilir. Sancıyla uyanıyor olabilir


Bocek

hep aynı saatte uyanıyorsa alışkanlıktır.Cevaplamak için Üye ol