Yabancı Dil Öğretimi için yapılabilecekler nelerdir?

fatos soruyor: 2

Merhaba


Oğlum 21 aylık oldu. Konuşma işini de halletti sayılır. Benim merak ettiğim ona ingilizce öğretmek için yapabileceğim bir şeyler var mı? Ben akıcı şekilde konuşamadığımdan evde konuşarak öğretmem mümkün değil. Haftasonu Tostoraman'ın Yavrusu'nun ingilizce baskısını aldım. Onu bu şekilde ona okumamın bir faydası olur mu? Yoksa önce basit kelimelerle mi başlamalıyım. Bu aşamada önerebileceğiniz yayın var mı? 
Ben ingilizce işinden çok çektim. Hala da tam halledebilmiş değilim. O yüzden onu erken hazırlamak için yapabileceğim şeyler varsa kaçırmak istemiyorum. Yaşadığım şehir itibariyle de ne oyun grubu ne de dil öğrenimi için katılabileceğimiz bir yer yok. Yani herşey benim çabama bağlı.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


jildando

Ben yeni nesil cocuklarda bu konunun ve hatta bilgisayar kullanımında sorun olacağını dusunmuyorum aslında ama ingilizceniz eger ana lisanınız gibi degilse sizden ogrenmesi cok dogru degil, o yuzden tostoromanı da ingilizce okumayın bence. Bir tek , bir kac kisi biliyorum yapan, çizgi filmleri ingilizce izletebilirsiniz, en azından kulak dolgunluğu oluşturursunuz. İngilizce cocuk sarkıları çalabilirsiniz.
Dora ve tamirci manny gibi çizgi filmlerde arada ingilizce ogretmeye yonelik kelimeler var , çok fark ettirmeden bir kelimeyi ingilizce soyleyip hemen ardındanda turkcesini soyluyorlar, ne kadar etkili oluyor bilmiyorum gerci. Belki siz okurken boyle bir numara yapabilirsiniz.


fatos

Biz henüz hiç tv izletmiyoruz. Mümkün olduğunca da tv den uzak tutmaya çalışıyorum 3 yaşına kadar. Bunu belki 3 yaşından sonra yapabilirim.Cevaplamak için Üye ol