nE zaman emeklemeye başladı?

sema51 soruyor: 10

Çocuklarınız ne zaman emeklemeye başladı? Dönmeye erken başlamıştı ama hiç hareket yok gibi.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


berlindenbirseda

Benim oglum 5,5 aylikken birkac kez dönmeyi basarmasina ragmen, tam olarak dönmesi ve bundan cok hoslanmasi 7 aylik olmasina 5 gün kala olmustu. Aradaki 1,5 ayda yakinina dönerek alabilecegi bir oyuncak koydugumda bile bakar, amaan ne alicam der gibi bir ifadeyle dönmezdi :)

Bir yere tutunup ayaga kalkmayi ilk kez 10,5 aylikken denedi. Sanirim 11 ay civarinda emekledi, 14 aylikken siralamaya, 14,5 aylikken de tam olarak yürümeye basladi. Maasallah simdi 1 saniye yerinde durmuyor :)


xxbrnxx

Kizim 8 aylikken emeklemeye basladi oglum ise 4,5 aylikken surunmeye basladi 6bucuk aylikken normal emeklemeye basladi..hic emeklemeyen bi bebek olarakta kendimi soleyeyim:)


babel

8 Aylık emekledi, geç kaldı diye dertleniyordum ben de. 9 Aylık sıraladı, 10 aylık yürüdü. Yani gecikti diye düşünmeyin, çok hızlıca seyredebilir bundan sonraki süreç. Sağlıklı mutlu huzulu olsunlar da, varsın geç emekleyip yürüsünler.


yavrumveben

benim ki emeklemeden 10 aya yeni girmiştik yürüdü yürüdükten sonra emekledide yani illa emeklemesini beklemeyin


hamdusena

benim hiç biri emeklemedi 

kızım 14 ay bir haftalık iken yürümeye başladı ama 
oğlum 13,5 aylık iken yürüdü jelly_fish

Oğlum emeklemeyi denedi ama beceremedi, 10 aylıkken elimizden tutarak yürümeye başladı 12 aylıkken kendi yürüyebiliyordu..14 aylıkken oyun oynarken emeklediğini gördük pek sevindik :)


sefemu

5. aydan beri sürünme yoluyla gitmeler hep vardı 9. ayda iyi emekliyordu, tutunuyor kalkıyordu.. 5 ay emekledi adeta ışık hızına ulaşmıştı:)) tam 13 aylıkken ilk adım atması ile 3-4 metre yürümesi aynı gündür:))) 14 aylıktı koşuyordu.. elinden tutup yürüttüğüm 1 gün bile olmadı.. herşey çok kolay ve seyrinde olmasına rağmen 18 -24 ay arası ortopedik sorunumuz ortaya çıktı.. ne olacak derken 2 yaşından sonra geçti allaha şükür şimdi kaykay istiyormuş  doğum gününde:)) doğal sürecinde her bebek farklı şekilde tamamlar süreci bence normal dışı bir durum gözlenmiyorsa hiç düşünmeyin tadını çıkarın.. boy kilo genetik aile tutumu mizaç vs derken aynı anda aynı şeyleri yapsalar garipsemek lazım aslında..


m_eymen

Benimki de tembeller arasında. Yüzüstü bıraktığım zaman ördek gibi ayaklarını çırpıyor. Kendi etrafında biraz döner gibi oluyor, 45 derece kadar. Emekleme belirtisi hiç yok. burkatek

11 aylıkken emekledi, 14 aylıkken yürüdü


Busraomer

Benim oğlum çok hareketli ilk dönüp düşmesi 2.5 aylıkken oldu 5 aylıkken surunmeye çabaları. Yaklaşık 2 aydır da gayet seri sürünüyor koltukta ayağı kalkıyor ve koltukta ilerliyor şu an ise 9 aylık elinden tutup ta yürütmeye bayılıyor

Bu arada ben 5 aylıkken yürüteçe 10 15 dk koymaya başladım öyle öyle vakti artirdim yaşını karşılar herhalde doğumgününde yürür insCevaplamak için Üye ol