Mikrodalgada Sterilizasyon Poşetleri ve Buzlukta Süt Miktarı

bluecitrus soruyor: 2

Merhaba;


Bebeğim biberonla beslenmiyor ancak arada geceleri az emdiği zaman kalan sütü ileriye dönük kullanım için sağıyorum. 1 ay sorna işe başlayacağım, bir süre onları kullanırız sanırım.

Sormak istediğim mikrodalgada sterilizasyon ile ilgili. Mikrodalgada steril etme poşetleri var.Bunları kullanan var mı? 

Ben internette gezerken E-bebek'te lindam marka sterilizasyon poşetleri gördüm.  bunları görünce evdeki mikrodalgada pişirme poşetleri geldi aklıma. Amerikadan almıştım :Ziploc marka. 

Şimdi gece pompanın sağma aparatını kaynatmak veya makinaya atmak yerine bu poşetlerde steril ediyorum. İçin pompa işle beraber su koyuyorum. Mikrodalgada 3 dakika çalıştırıyorum. Torba içerde oluşan buhardan şişiyor ve sterilzasyon makinesindeki gibi buhara maruz kalıyor.

sormak istediğim bu poşetlerden kullanan var mı? Dakika yeterli mi?

mikro dalgada steril etme için özel aletlerden almak daha mı iyi olur sizce? 

İşe gidince mikrodalgada pompayı steril etmek oldukça avantajlı olacak bu şekilde. Biberonlar da edilebilir gerçi aynı şekilde.

Bir de sormak istediğim buzlukta saklanacak süt miktarı ile ilgili. İŞe başladığımda kızım 5 aylık olacak .Buzluğa attığım sütlerin kaç ml olmasını tavsiye edersiniz? bu aylarda çalışan tecrübeli annelerden fikir almak istiyorum. 100 ml lik poşetler halinde atsam, iki tanesi bir öğüne çok mu gelir. Bir gün dolapta 150 ml biriktirip öyle mi buzluğa atmak gerekir sizce? Henüz doktoruyla konuşmadığım için şimdiden fikir almak istedim. O muhtemelen o zamanki kilosuna göre söyleyecektir zaten. 

Şimdilik biberon almıyor kızım. Bu ay yavaştan benim dışında birinin vermesi ile alışıp alışamayacağına bakacağız. Doktoru kaşıkla verirsiniz diyor ama eğer bir öğünde 150 ml süt içecekse bunun kaşıkla içirilmesi çok zor olmaz mı.? kesin dökülür saçılır gibi geliyor bana :(

Acaba 1 ay bir şekilde idare edilip, 6 aydan sonra anne sütüne kaşık maması mümkün olur mu? bunu yapan var mı acaba?

Teşekkürler. Baya soru sordum :)

İyi günler.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


bluecitrus

Teşekkürler...Eğer poşetlerden sağlıklı sonuç alamzsam daha sonra onlardna alacağım bir tane işyerim için. Lindam e-bebektte şu an indirimde hatta, 25-30 arası bir fiyat. Çok uygun...


Eğer poşetten menun kalırsam da olmadı normal gıda amaçlı poşetlerden de kullanacağım evdekiler bitince. Koroplastın var mesela.

Lindam marka poşetlerin açıklamasında her poşet 20 kullanım yazıyor. Ancak neden bilmiyorum. Belki de kullandıkça poşette hasar meydana gelebilir. Ben evdekini daha 20 kere kullanmadım. bluecitrus

Bende zaten işyerinde gerekirse kullanacağım. Mikrodalgamız var ama ocağımız yok maalesef kaynatmak için.:(Cevaplamak için Üye ol