Torba mı sonda mı?

kucukadam soruyor: 3

Merhaba

kafam çok karıştı. 14 aylık oğlum 2 ay boyunca migde bulantısı ve kusma yaşadı sonrasında torba ile idrar tahlili yaptık üreme olunca emin olmak için tekrar yaptırdım ondada olunca antibiyotik kullandık 10 gün ve 2 gün sonra idrar tahlili temiz çıktı. Yalnız biyolojik bir sebep varsa tekrar edecegini, zaten erkek çocuklarda altta yatan bir sebep olmadan idrar y.e.nun pek olmayacağını söylediler. Bu arada bir kaç Dr da torba ile alınan idrarın anlamlı olmadığını sonda ile alınması gerektigini söyledi.

Birde yüksek ateş gibi bir klinik beklentisi olmadığı için i. Y.e. olmayacagini söyleyenler de oldu.

Biraz uzun oldu ama benim aklıma takılan

Sizce idrar torbası ile değil sonda ile mi Bakılması gerekiyo,

Birde klinik bir veri yok buda kafamı karışıyor

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dilrubaa

En kesini sondadir demisti bize doktorumuz, yani torbayla alinandan suphe edebiliriz ama sondayla alinan kesindir demisti. Biz kizim aylarca kilo almayinca idrar tahlili yapmak istemisti,kiz inat edip torbayla almayi basaramadigimiz icin sondayla almisti doktor. Cocuk icin biraz yipratici oluyor birkac kisi tutuyor agliyor filan, ama eli cabuk bi doktor olursa cabucak bitiyor. Sondayla baktirin derim ben. Erkeklerde nasil bilmiyorum ama ates filan gibi hicbir belirti vermeden iye olabilecegini soylemisti bize doktorumuz kizim icin


TATLI_CADI

Torba ile alınanda 100bin koloni üzeri e. Coli anlamlı demişti doktorumuz.bizde üreme var fakat 80bin idi o yüzden bir de sonda ile idrar alındı.ve onun sonucu temiz çıkmıştı.küçük çocukta hijyen sağlayıp uygun örnek almak çok zor torba ile.o yüzden sonda ile alınanın güvenilirliği daha fazla.


kucukadam

Teşekkür ederim bugün torba ile verdik. Temiz çıkarsa sorun yok .. üreme olursa sonda ile bakılsin dediğiniz gibi. Sonda fikri beni çok endişelendiriyor.

Umarım üreme olmaz. Teşekkür ederim cevaplar içinCevaplamak için Üye ol