3,5 ayda başlayan martı çığlıkları

ebtuna soruyor: 4

Yenidoğanda hergün yeni bir olaya gebe. Birkaç haftadır kızımıza bir çığlık hali var, sürekli değil ama beni kaldırın, beni uyutun gibi istekleri eskiden ağlama yada ağlamamsı şekilde ifade ederken şimdi oldukça tiz çığlıklarla ifade ediyor. Çok yeni bir durum olduğundna önce sevimli gelse de bu çığlıklar sırasında eğlenmediğini anlıyorum. Fazlalaşınca da endişeye kapıldım. Acaba benzer bir deneyim yaşayan veya önerisi olan var mı? Bu martımsı çığlıkları sesini yeni deneme tonları olarka değerlendirirdim ama uzun sürmesi ve genelde mutsuz bir anında olması biraz can sıkıcı oluyor.


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ebruisinefe

Benim oğlum da yepıyor uyuyamadığınd ayapıyor ama sütünü içtiğinde hemen uykuya dalıyor.Hiç bunu sorun olarak düşünmemeiştim.


ebtuna

ebruisinnefe, aslında sorun değil ama sadece uyuyamama değil de hemen hemen her istemediği durumu bu şekilde ifade etmeye başlayınca şaşırdım biraz:) Bizim seslerimizi taklit ediyorlar bu aylarda ama böyle tiz bir ses olmyor bizim evde de, bu sebeple sormak istedim benzer deneyimleri:)


ebruisinefe

:D Anlıyorum.Ben de taklit ediyorum beraber aynı sesleri çıkarıyoruz sonra gülüyoruz.Bebeklerin ses kutuları bu aylarda aşağıya doğru indiği için bu yüzden böyle değişik sesler çıkarırlarmış.national geographic bebekler hakkında herşey adlı belgeselden öğrendim.


ebtuna

:) Ben de izlemeliyim sanırım:)Cevaplamak için Üye ol