uzun süreli uykuyu nasıl sağlayabilirim?

simof soruyor: 5

Merhabalar,
Kızım 6 aylık ve akşam 21:00 gibi uyuyor ve 2 saatte bir uyanıp emmek istiyor.Hatta bazen bu süre 1 saate iniyor.Sabaha kadar 6-7 kere uyanıp emiyor.Başlarda acaba sütümmü yetmiyor diye düşündüm fakat sütüm fazlasıyla var.Bunu alışkanlık haline getirdi ek gıdalara geçince uyanma süreleri uzar diye umuyordum fakat hiçbir değişiklik olmadı.doktorumuz yatmadan önce milupanın tahıllısını yedirirsem uyku süresinin uzayabileceğini söyledi.Ama fayda etmedi:((...Ne yapabilirim ???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


arseli

Bebek bakımına mucize çözümler diye bir kitap var belki duymuşsunuzdur.Ben o kitaptan çok yararlandım.Oğlum 9da yatıp sabaha kadar uyuyor.3 saatte bir acıkıyor.Mızıldandığında mama veriyorum.Uykuya devam ediyor.Kitabı birebir uygulayamasanızda size yardımcı olacağını düşünüyorum.Kitabı temin edene kadar internette bloglardan yararlanabilirsiniz.Tracy Hogg yazarı.Nurturiadada bilgiler mevcut..


sezenkaan

Bizde de durum ayniydi....halen de ayni...senin anlattiginla birebir....ben artik cozum aramayi biraktim...memeyi kesmedigin surece bu boyle devam edecektir....:)


ozdenin_oykusu

emzik kullanıyor mu?


perihan

Kilosu iyiyse bu aydan sonra 3 saatte bir beslemenize gerek yok, su verin, emzik verin, pışpışlayıp geri yatırın. Uyanmadığı sürece beslemek için uyandırmayın, zamanla uzayacaktır uykusu.


simof

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim .emzik kullanmıyor,pışpışlıyorum ,beşiğini sallıyorum,su veriyorum ama hiçbirşey fayda etmiyor.Mutlaka iki saatte bir uyanıp emmek istiyor..Aralıksız 3 saat ne zaman uyuyabileceğiz dört gözle bekliyorum.Sanırım sezenkaan senin dediğin gibi olacak memeyi kesene kadar bebeğim ve bana uyku yok.:)))Cevaplamak için Üye ol