pamuk yorgan ne işe yarar?

sevcanvet soruyor: 8

çeyiz olarak iki tane çok büyük pamuk yorgan bi tanede pamuk döşek geldi eşimin ailesinden, döşek bi kişinin yatması için küçük, üzerine bebek koymak için fazla yüksek olduğundan gözden çıkardım keza kaldırmakta çok zor çok ağır, elimdeki yorganları da elden çıkarmak istiyorum aşırı ağır geliyorlar bana kaldırırken zorlanıyorum (havalandırmak için kaldırdım bikaç kez), bi kere üstüme örteyim dedim altında ezildim :) etrafımdaki herkes sakın verme bu yorganlar çok işine yarar diyorlar ama ben daha yararını görmedim sizce bi yararı olurmu ileride?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


aakin

Sanmam:) onu diyenler bir önceki nesildendir muhakkak. O tip yorganlara nevresim bile uymuyor zaten. Verdiginde makbule geçecek bir yer bulursan hiç düsünme:)


elifnazar

YAŞADIĞINIZ YER ÇOK SOĞUK DEĞİLSE,KULLANMIYORSANIZ VE KULLANMAYIDA DÜŞÜNMÜYORSANIZ KESİNLİKLE İŞE YARAMAZ BENCE.BOŞUNA BEKLETMEYİN.EVDE BOŞU BOŞUNA YER KAPLAR.İHTİYACI OLAN NİCE İNSANLAR VARDIR.HAYRINA VERİN GİTSİN.SEVABA GİRERSİNİZ ;)))


ceyland

annemin de vardı böyle bir sıkıntısı.. yastık yaptırdı bolca.. hepsini biz çocuklarına, kardeşine, annesine verdi kurtuldu :)


nilinmasali

Bendede var 3 yorgan ve 1 çekyat yatagı diye bişi cekyat diye bişeyimizde olmadıgı için ne işe yarar bilmem atmaya kalksam ona bile gücüm yetmiyor,ayseuze

benim çok işime yarıyor. mesela eşimin kardeşinin bebeği kendini atıveriyor yataktan bize uzun süreli kalmaya geldiklerinde iki yorganı üstüste serip yer yatağı yapıyorum ona.yada yeğenime.sanırım bebik gelince 5-6 aylıkken onada böyle bişey yapacağım üstünde tepelensin bol bol diye.yani benim açımdan işlevsel yer yatağı yaptığım için. ama döşek dediğin gibi ağırdır belki onun pamuklarınıda bebeğinin odasını dekore ederken kullanabilirsin yastıkların yada minderlerin içine.ben silikon minderleri falan hiç sevmiyorum mesela ama pamuk gayet rahat oluyor.kocaman yastıklar falan çocukların oynamayı çok sevdiği şeyler.hem sağlıklıda pamuk.ay ne çok yazdım:)


opposition

yorgancı bulabilirsen, ince bir yorgan haline getirebilrler, yada yastık yapabilirler, mesela bende birtane var dediğin gibi adamı eziyor :) diğeri ince çok rahat ediyoruz. Döşeği de yer minderi vs yapabilirsiniz, benim kocamın da çeyizinden :)) tuhaf bir döşek var, yün dolu galiba içi, minder yaptıralım diyorum, kıyamıyor :))


yesimk

Bende de var üstüme ortmuyorum ama balkona sandalye koyamadigim icin üzerine oturuyoruz hatta gece de üzerinde uyuyoruz.


duygununruzgari

bizde de bir tane var. oglana salonda oyun halisi oldu :).yatarken alamadigimiz verimi rüzgar pasanin parkelere attigi kafa darbalerini hasarsiz atlattarak aldik :))


Cevaplamak için Üye ol