Kadıköy civarında özel okul

eberguc soruyor: 10

Oğlum seneye anasınıfına başlayacak. hala Özel okul mu devlet okulu mu diye muallaktayım amam galiba özel ağır basıyor. Birkaç okul araştırdım ama fiyatlar biraz yüksek geldi. Oğlum özellikle ingilizce ağırlıklı bir anaokuluna gitsin istiyorum. Özellikle anadili ingilizce olan öğretmenlerle ingilizce veren bir okul olsun istiyorum. Araştırdığım okullardan birisi Çevre kolejiydi. haftada 21 saat ingilizce eğitim veriyorlarmış. Bu yeterli mi?  Çevre koleji bana 21000 TL fiyat verdi.  Daha makul bir fiyata ingilizce ağırlıklı tavsiye edebileceğiniz okullar var mı?

 

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


tuntibo

21 saat ingilizce bence gayet iyi. Ben de İstek Acibademi gezdim aynı konu için. Onlar haftada 10 saat olarak anlattılar. Müdürün anlattığı, ister 10 saat olsun ister 21 olsun, anaokulu çocuğunun alabileceği ingilizce bellidir, daha fazlasını asla öğretemezsiniz dedi. Fiyat Çevre'ye göre daha uygun. Ben de bu hafta Çevre Kolejini gezeceğim. Farklı bir alternatif bulabilirseniz, yazarsanız çok sevinirim.


eberguc

Ben Doğuş Üniversitesinin Çamlıca ve Acıbadem'deki anaokullarını gezdim.  Fiyat yemekle beraber 17000 civarı. Bu okulla ilgili olumlu bildirimler de aldım. okul eski biraz ama müdür ve öğretmenler çok cana yakındı. Bunun dışında Denizatı'nı çok önerdiler. 23 Martta tanıtımı var. Ona kaydoldum. Ona da bakmayı düşünüyorum.  Eğer başka alternatif bulursanız beni de haberar edebilirseniz sevinirim. 


tuntibo

Ben Doğuş tan emin değilim. Üniversitesi maddi sıkıntı içinde, hocaların maaşlarını bile ödeyemiyorlar. Öyle olunca kolej kısmı da çok iç açıcı değildir diye düşünüyorum. Maddi sıkıntı ister istemez çocuklara da yansır bence. Bence de haberleşelim.


eberguc

Doğuşun mali sıkıntıda olduğunu duymamıştım. Oraya çocuklarını gönderen arkadaşlardan check edeyim ben. Bu arada Doğa koleji durmadan arıyordu. Madem okul araştırıyoruz an da bakalım diye karar verdik. Bu haftasonu ona da bakacağız.


tuntibo

Çocuğunu oraya gönderen bu ayrıntıyı bilmeyebilir bence. Çünkü onlara hiçbir zaman bunu söylemezler. Ben işim gereği üniversiteleri biliyorum, atılan hocaları biliyorum. Ama üniversitesi ile kolej kısmını ayrı tutuyorsa onu bilemiyorum. Doğa Koleji bizi de arıyor ama ben nedense bu kadar aramalarından rahatsız oluyorum ve düşünmüyorum orayı.eberguc

Merhaba,

Haftasonu Doğa'ya gidemedik. Oğlumun şu an gittiği anaokulunun sahipleri  iki tane özel okul açıyorlar. Onlar davet etti. Onlarla görüştük. Sirus anaokulları ve Sirus Butik dersaneleri var şu an. Ama kreşden çok memnun olmamıza ragmen yeni açılacak özel bir okula gönderme konusunda tereddütlerimiz var. Doğuşu ciddi ciddi düşünüyoruz ama sizin yazdıklarınız kafamı kurcalıyor. Oraya çocuklarını gönderen birkaç kişi ile konuştum onlar hep güzel şeyler söylediler.  Gördüğüm kadarı ile doğuş para odaklı bir okul değil. Anaokulu ve ilkokulundada öğretmenler uzun yıllardır orada çalışan öğretmenlermiş. Acaba sizin bahsettiğiniz maddi sıkıntı geçici bir sıkıntı olabilir mi?

 


olivia

.


tuntibo

Eberguc, ben sizin kafanızı karıştırmak istemem. Arkadaşlarınız memnunlarsa siz de gönderebilirsiniz. Mali sıkıntının geçici mi kalıcı mı olduğunu bilmiyorum ama dediğim gibi üniversitesinin çok zor durumda olduğu herkes tarafından biliniyor. Ama belki de üniversitesinin bütçesi ile kolej kısmı aynı değildir. İyice araştırın isterseniz.

Ben de yeni açılacak bir okula göndermek istemem açıkcası.eberguc

Günseli teşekkürler. Demin ekşi sözlükte doğuş üniversitesini arattım. Senin bahsettiğin gibi mali sıkıntıyla ilgili bir sürü yorum vardı. Beni uyardığın için teşekkür ederim. Bu haftasonu Denizatı'na gidiyoruz. Marmara Eğitim kurumlarını önerdi bazı arkadaşlar. Oraya da bakmayı düşünüyorum. Bir de Özel Efdal ile ilgili güzel şeyler duydum.  Senin gezdiğin veya duyduğun başka okullar varsa beni de haberdar edersen sevinirim.


tuntibo

Rica ederim. Sizden sonra ben de ekşi sözlüğe girdim. Gerçekten herkes aynı yorumları yazmış. İnsan bunları bildikten sonra cesaret edemiyor işte çocuğunu oraya vermeye. Marmara ve Efdal'in iyi olduğunu ben de duydum. İkisini de gezmedim. Efdal'in önünden geçtim, binası pek içimi açmadı. Ama eğitimi iyi olabilir, bir bilgim yok. Yalnız o binaya filan çok para istiyorlar bence. Denizatı da iyi herhalde, burada birçok anne yazmıştı onu. Ben almanca diye onu da düşünmüyorum. Başka okul da aklıma gelmiyor. İnşallah bir karar vereceğiz :)  Cevaplamak için Üye ol