Pepeee

zeynoss soruyor: 10

pepee hakkında ne düşünüyorsunuz? izlenmesinde bir yarar yahut sakınca var mı??

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


barok

müzik eğitimcisi olarak fikrim müzikleri çok kötü pepee çok detone kulak bozabilir kanımca 


burcuveduru

selencem o bölüme ben de rastladım. annesiyle kız kardeşi sofrayı toplarken annesi "pepe birşey yapmayı unutmadın mı?" diye soruyordu. ben de mesaj geliyor işte diye düşünmüş, "sofradan tabağını neden kaldırmıyorsun?" diyecek sanmıştım. meğer diş fırçalamaktan bahsediyorlarmış. bana da çok ayrımcı gelmişti.


nurus


 pepenin nerdeyse tüm bölümlerini defalarca izledim.

bu kadar eleştirilecek ve yorumlanacak şey olduğunu hiç düşünmemiştim.

biz anneler ne kadar da çok şey biliyorumuşuz :)

ben o kadar da eleştiricek bir yan bulmuyorum pepede.müzikleri de gayet güzel,renklere,sayılara,zıtlık ve eşitlik anlamlarına,temizlik ,kirlilik vs.... gibi bir çok anlamı basit ve eğlenceli bir halde anlatıyor.çocukların ilk algısında bunlar var bence,sizin anladığınız pepe masayı toplamada annesine yardımcı olmuyor olgusu çok daha ileri bir kavram.bir zahmet onu da anne olarak biz öğretelim..

 ''caillou'' isimli ,hareketlerinin ne anlamda olduğunu arka fondan sesle anlatan,çocukların neden-sonuç ilişkisini kendisinin değilde bir başkasının onayı ile kurduran bir çizgi filmden ise halay çeken bir çizgi filmi izletmek çok daha mantıklı..


iflah_olmaz

pepeyi bi ara dikkatle izledim ben benim kafama hiç ters bişey göremedim:-)))fazlaca abartılı buluyorum yazılanları.

benim oğlum daklikalarca seyretmiyor bu çizgifilmleri ama baktığında dansetmesi,pepe güldüğünde alkışlaması hoşuma gidiyor.olay bu kadar basit benim için:-))

müzik kalitesini,kadın-erkek ayrımcılığını,denize girmeyen anneyi falan 16 aylık bi çocuğun yorumlama kabiliyeti olacağınıda düşünmüyorum:-))ona örnek pepe ve ailesi değil ki yahu.kendi ailesi.bizim evde dinlenen müzil,kendi anne-babasının davranışları:-)))ve benim oğlumun annnesi denize giriyor:-)))

 


skisac

Benim arkadaşımın yeğeni, küçük bir kasabada oturuyor, maddi olarak çok iyi durumda değiller, bazı çocuklar gibi küçük yaşta eğitime başlamamış, kimi çocuklar okul öncesinde bir kaç yıl eğitim aldığından sayıları kimisi okuma yazmayıda biliyor, bu çocuk ise sokakta oynuyor televizyon izliyor, ama bir şekilde ona kadar sayıyor, renkleri, şekilleri biliyor, şarkılar biliyor, konuştuğumuzda bunları anne babasının değil pepe izleyerek öğrendiğini belirtti. okula başladığında bazı temelleri zaten bilecek, bizim zamanımızdaki gibi geyik konular değil çizgi filmlerdekiler. üzerinde düşünülmüş konular, bana öğretici geliyor. Oğlum pepenin elinde diş fırçası gördüğünde diş fırçasını istiyor, pepe dansederken kalkıp dansediyor, eline mendil olarak sallayacak birşeylerde alıp sallıyor. yöresel danslarıda görmesi hoşuma gidiyor.
Başka kanalları bilemem ama trt çocuk kanalının çoğu konuda hassas olduğunu düşünüyorum.Sanemm

İlk üç sene bebeklerin tv izlemesine karşıyım. Hoş izleyecek vakitlerinin de olmaması lazım. Dünyayı keşfetmek, oynamak dururken. Ancak bazı ebeveynler bebeğine onu yapma/buna dokunma diyerek kendi başına oynamaz hale getirdiklerinde tv'yi bir oyalayıcı araç olarak görüyorlar. Yani bir hatamızı diğer hata ile kapatmayalım derim.


mert_mert

ben pepeyi sevmiyorum seside çok gıcık ayrıca..teyze kızı daha tatlı ve çok uyumlu akıllı..çiçekleri koparmamalıyız filan böyle mesajlar veriyor pepe sürekli mız mız neden ama ben koprmak istiyorum filan sürekli isyan tavırlarda ..bizimki calio daha çok seviyor ve calio daha kibar verirmisin teşekkür ederim filan ..pepenin neneside çok titrek ya valla kadın tin tin yürüyor 


turkuazz

yahu ben anlamıyorum ,vakti gelince her çocuk sayıyı da öğrenir,rengi de şekli de..çok mühim bir marifet gibi  söylenmiyor mu bu ''şunu öğrendi,bunu öğrendi'' sinirleniyorum.Keşke çocuklar hep sokakta,oyunda,yaşıtlarının arasında olsa da sayıları bilmese..dürüstçe söyleyelim işte,bazen sabrımız /vaktimiz olmuyor,istiyoruz çocuk tv izlesin oyalansın ;bu kadar basit.sunny

pepeyi doğru düzgün izlemememe rağmen  nedense hep antipatik buluyordum. şimdi anladım nedenini, bir kere isimden kaybediyor tamamen ofsayt. tip desen tip yok. bir de bu yazılanlara bakınca aman bizden uzak dursun diyorum. zaten çok şükür kızım da sevmiyor, biz disney ciyiz.


skisac

tv ye yada pepeyee kil olsanizda ayse sule bu isten parayi goturdugune konseri full cektigine gore sektorunde dogru bir sey yaptigi kesin. Bizim cocuklugumuzdaki gibi cocuklariniz sokakta oynayabiliyorsa ne mutlu sizlere. Buyuk sehirde anne babanin yogun calistigi ailelerde ancak para ile bu ortami kurabiliyoruz. Cizgi filmden ne ogrendigi ile sinir olanin yazisina detay yazamayacagim neyi aktarmak istedimi anlamamis.Cevaplamak için Üye ol