Parmak gıdalar hk

Logos soruyor: 5

Merhaba,

10,5 aylık bir oğlum var. Parmak gıdalar, kendi kendine yeme çalışmalarında yerimizde saydığımı hissediyorum. İyi bir rehper olamadım bu konuda sanki.

Blender kullanımı yok. Taneli yemeklerde sıkıntı yok gibi bir şey. Fakat önüne makarna haşladığımds örneğin sadece atıyor ki bı normal ama deneme yapmıyor. Ama ben elimle yedirirsem ısırıp yemeğe çalışıyor. Çatsl, kaşıkta ilgisini çekmiyor gibi. Nasıl bir yll izlemeliyim kademe kademe tecrübelerinizi paylasırsanız çok memnun olurum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


chroma

Yiyecekleri ağzına götürmek için daha küçük sayılır, şimdilik sadece mıncıklar, atar. Siz gene önüne koyun, ufak ufak alıştırmalar yapın ama 3-4 ay sonra ancak kendi kendine yemeye başlar.


elifmis

şu minik bebek bisküvileri işe yarıyor.tam bebeklerin kavrayacağı boyutta.Bir de bizimkisi tatlıya bayıldığı için eline verince hmm hmm sesler çıkartarak yiyor:)muz,salatalık,havuç gibi sevdiği şeyleri de eline alıp yiyor.Ancak makarna köfteyi mıncıklayıp atıyor.sevdiği şeyleri verip alıştırmak lazım derim.


nukhetsp

Salatalik havuc muz onune koydum hep. Atti parcaladi yedi yemedi ama hep verdim. Her ogununde onun da elinde baslarda kasik ve zamanla catal da oldu. Hicbir zaman makarna kofteyi eliyle yemedi hep catal kasik kullandi. Tabii baslarda doktu, atti, sacti, agzini tutturamadi, yerler kirlendi, ustu kirlendi, saclari kirlendi falan filan ama sonra sonra alisti. Simdi de yerken uzerine dokuyor ama cogu zaman kendisi yiyor. Bazen de ben yediriyorum ama o zaman da yine onunde kasigi catali oluyor.


Logos

Bu arada Elif yazınca aklıma geldi. Salatalık, köy ekmeğinin kıyısı, geçen gün patlamış mısır gibi besinleri yiyiyor. Lakin ben öğün vakti gelince sebze haşlamasını yada peyniri yavaştan nasıl alıştırsam diye düşünmeye başlamıştım ama tavsiyeleriniz doğrultusunda sakin kalıp denemeye devam etmek en mantıklısı gibi geldi. Teşekkürler.


bellroad

meyve, kucuk kucuk kesilmis ekmek vs verebilirsiniz kendi basına yemesi icin erken. 12 aylıkken catal kasık olayına girersinizCevaplamak için Üye ol