Sık hastalık sebebiyle kreşe ara veren var mı?

elifnazli soruyor: 1

Çok sık hasta oluyoruz, evde de 2,5 aylık kardeşimiz var. 1 aydır her ikisi de hasta, ufaklık bronşiolit oldu başlangıç seviyesinde.

Aslında kreşte 2. yılımız, geçen sene de 3 kez bronşit olmuş, 1 ay ara verip şubat ayında gitmemiştik kreşe.. Baba ve büyük aile bireyleri, yani ben hariç herkes yine ara vermekten yanaydı, doktorumuz da aynı şeyi söyleyince ısrar etmekten vazgeçtim, bu ay gitmiyoruz.. Hatta bu bahsettiğim kişiler şubatı da evde geçirmekten yana.. Bize kreşi 3 yaştan önce öneren doktorumuz bile böyle deyince vardır bir bildiği diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama hiç mutlu değilim bu durumdan.. Düzenimiz bozuldu, sonuçta evde geçirilen  zaman okuldakinden kalitesiz. Okula gittikçe hasta oldukça artar bağışıklığı diyorum, ama evde bebek de var daha küçük diyorum..O kadar ikilemde kaldım ki..
 Var mı kışı böyle geçirenler, bu kadar da takma kafana, sağlıklı olsun evde olsun diyenler..

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


kuzum

3 yasına kadar geçirilen hastalıkların bağışıklık sistemine bir faydası olmadıgını, 3 yasından sonrakilerin bağışıklığı kuvvetlendirmede etkisi oldugunu okumuştum.Cevaplamak için Üye ol