20 ay kreşe başlama yaşı için uygun mu

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ikicocukannesi

oyleyse bizim sirketten ramazan ayı icin rotasyon isteyeyim ben zero:) supermis kosullar:)

merdiven ile alakalı; kat aralarına guvenlik kapıları ve kilitleri koyuyorlar. ablanın yas grubu ikinci katta, oyun odası da ikinci katta ama yemek salonu ile aktivite odası (partiler ve spor icin) giris katta.yemege gecerken cocuklar sıra oluyorlar baslarında ogretmenleriyle tren seklinde tutunarak asagı iniyorlar. her gun trenin basına baska ogrenci geciyor sıra ile. boylece cocuga bekleme ve sabretmeyi ogretiyorlar. evde de uyguluyoruz biz, her aksam dis fırcalamaya giderken tren oluyoruz:)

tr katar gibi degil zero. 2-3 yas 3-4 yas olarak ayrılıyorlar bebeklerin sınıfı ise 0-2. lakin bizim sınıfta bir ust yas grubundan ikizler var. 2006 dogumlu onlar. ogretmenden ayrılmak istememisler, fahriye ogretmenizimiz harika, tmm demis. bizde bir sorun olmaz dedik. acayip faydasını gorduk. ayrıca abla kardesten dolayı bebeklerin sınıfına cok duskun. gun icersinde tutturdugu oluyormus esra ogretmene gidecegim diye. (bebeklerin ogretmeni) kacıyormus o sınıfa dogru, cok komik. gidip birde diger bebelere ablalık taslıyormus filan:)karma bir durum soz konusu yani...

zero'nun yazısından kisisellestireyim ben, fikriniz olsun boylece; 1 ana ogretmen iki asistan 7 cocukla ilgileniyor. birde popisler icin teyze var. yemekler icinde baska bir teyze. ben yeterli buluyorum. ogretmeni uni. mezunu asistanlardan biri meslek lisesi cıkıslı diger olgunlasma enstitusu stajını yapıyor.

uyku soyle; yemekten sonra geciliyor uykuya, sınıf uyku odasına donusturuluyor, uyku pedleri geliyor. dileyen uyuyor. genelde cogu uyuyor. uyumayana zorlama yok ama. kafasına gore serbest takılabilir. ne kadar uyudugu/uyuyup uyumadıgı zaten size gunluk bildiriliyor.

ashesin yazdıklarından sonra bana diyecek birsey kalmamıs. yuzde yuz katılıyorum. kresten ziyade ogretmene odaklanın. ogretmen demek her sey! aklınız, yureginiz, iciniz ısınmalı. minno sevmezse ogretmeni gecmis olsun diyorum!

bol kolaylık herkese.


Burcunyo

Merhabalar,

Ben gruba yeni katıldım. 21 aylık kızımı (Öykü) kreşe versem mi diye düşünürken rastladım bu gruba. Yazılanlar inanılmaz yol gösteriyor. Ben bakıcımızdan çok memnun olmadığım ve yeni bir bakıcı ile aynı sıkıntıları tekrar yaşamaktan korktuğum için alternatif olarak kreşi düşünmeye başladım. Kreşle ilgili yazılanlar harika, içimi çok rahatlattı. Bu arada Başak'la karşılaşmak da çok iyi oldu. Üniversiteden başlayan arkadaşlığımızı burada yeniden canlandıracağız gibi görünüyor. Zira çok iyi fikir verdi bana. Teşekkürler Başak! :)

Ben bir de erken yaşta kreşe vermenin kötü yönleri olup olmadığı konusunu merak ediyorum. Hastalığın dışında başka negatif şeyler yaşama ihtimalimiz var mı?

Sevgiler


Burcunyo

Hoşbulduk Başak! Biz başladık kreşe nihayet. Tecrübelerimi paylaşmak istedim sizlerle. Daha önce yazdığım gibi burda yazılanları okuyunca içim çok rahatlamıştı ve 21 aylık kızımı kreşe verme kararım iyice pekişmişti. Üstelik kreşin ilk 4 gün o kadar güzel geçti ki, rüya gibiydi, Öykü benden gülerek hatta el sallayarak ayrılıyordu. Ama 5. gün rüya bitti. Öykü 5. gün kreşin binasına girerken, ertesi gün bahçesine girerken (hatta bahçeyi görünce), sonra arabaya binerken ve en sonunda da evden çıkarken ağlamalara başladı. En kötüsü de öğretmene zorla verip o arkamdan ağlarken oradan çıkma kısmıydı. Bu kısımda ne hissettiğimi eminim herkes empatiyle yada tecrübeyle anlamıştır. Her neyse 2 gün önce izinli olduğum bir günde öğleden sonra kreşe gittim ve akşama kadar orada onlarla durdum. Öykü ben oradayım diye hiç bir etkinliğe katılmasa da diğerlerinin neler yaptıklarını izleme şansım oldu. Şunu söyleyebilirim; ben bile çok eğlendim. Çocukların orada eğlendiklerini gördüm. Öğretmenler benim olmadığım zamanlarda Öykünün de katıldığını söylediler. İşte bu içimi çok rahatlattı. Öykünün sabah ağlamaları geçmedi ama ben biliyorum ki kısa bir süre sonra susup orada arkadaşları ile eğlenmeye başlıyor. Çok uzun yazdım ama ancak bu kadar toparlayabildim. Bi başka zaman da kreş sonrası uyku düzeni ile ilgili tecrübemizi yazarım.

Sevgiler,
Cevaplamak için Üye ol