Bebek deterjanı

ekahraman soruyor: 10

Yenidoğan bebek çamaşırları için doğal bir sıvı ürün araştırıyorum. Tecrübe ve önerilerinizi öğrenebilir miyim?

Bu soruyu cevapla


44 Cevap


blueberry

şimdilik sadece metroda satıldığını gördüğüm newmatik diye bir şey denedim.  kokusu çok güzel. normal deterjan görünümünde ama %100 bitkisel, zeytinyağı ve defne yağından üretilmiş.


Taita

ikiçocukannesi + 1


julyasia

bende dalan roxy kullanıyorum . üzerinde bitkisel ürün yazdığı için tercih ettim. şimdilik memnunum.


Bubus

Ben ekolojik ürün olan Ekodost ürünlerini kullanıyorum,hatta kıyafetleriyle kalmayıp odasını ve evimide aynı ürünlerle temziliyorum.Antimikrobiyal etkiside var.Ayrıca fiyatlarıda yabancı markalar gibi pahalı değil,yurdumda üretiliyor.İzmir firması,özellikle alerjisi olanlara tavsiye ederim.Çocuklarınız ve siz çok daha az hastalanacaksınız.


ecedemir80

Bende ekolojik ürünler kullanıyorum. Normalde de kullanıyordum bebek olunca da bu alışkanlığımızı değiştirmeden devam ediyoruz. Genelde Sonett ve Klar markalı ürünler kullanıyoruzhilaldefne

hacı şakir, dalan roxy ve dalin'in makine için granül sabunlarını denedim. Tercihim dalan roxy. yumuşatıcı kullanmıyorum. 


blueberry

bebeğim olduktan sonra;

newmatik diye zeytinyağından elde edilen bir deterjan kullandım.

hacışakir granül sabun kullandım.

dalin sıvı deterjan ve yumuşatıcısını da kullandım.

dalan roxy kullandım.

hepsini denemiş biri olarak söylüyorum ki, dalan roxy on numara bir ürün. doğal, kokusu da süper..  en ucuzu da bu. ucuz çünkü yapay ürün yok içinde. real'de 2kg olan büyük boyu 7 lira. 800gr olan küçük boy 2.90 lira.

ayrıca normal bir yumuşatıcı ile dalin yumuşatıcı arasında hiç bir fark olduğunu düşünmüyorum artık. normal bir yumuşatıcının içindekiler bölümü ile dalin yumuşatıcının içindekiler bölümünde yazanlar aynı!!!
tüketici çılgınlığına tuz biber bir ürün olmaktan öte gittiğini düşünmüyorum artık.

yumuşatıcı kullanımını da tamamen bıraktım. evdeki deterjan çılgınlığına da son verip artık herrrrrşeyi dalan roxy ile yıkıyorum, hiçbir yumuşatıcıyı da kullanmıyorum.


TUNCSEL08

merhaba,amway sa8 prewash sprey nereden satın alınabılırwild_rose

tunayekta merhaba,

bahsettiğin ekolojik ürünü nereden alabilirim? internetten satışı var mı?


scandinav

Merhaba


ben de soapnut yani sabun cevizini bulduktan sonra bir daha hiç başka ürün kullanmıyorum. Toz deterjanlar bebek ve kendi kıyafetlerimi üzerinde kalını bırakıyordu. yumuşatıcılar da kansorejen. Aşkımda sedef oldu, oğlumda alerjik bronşit baktım benim de henzim yanıyor değiştirdik.. 
simdi evde sadece soapnut kullanıyoruz. ellerim yara olmuyor. rahat temizliyorum içim rahat..

sıvı deterjanların da piyasada olanları denemiştim tamam kalınıyı gözle görmüyorum ama geçen sene yıkadığım eşyalar bile güzel koksun diye basmış parfümü midem yanıyor, boğazım yanıyor kimyasaldan.. ben hepsini bıraktım şimdi sabuncevizi kullanıyorum sadece..:))Cevaplamak için Üye ol