gözlük

kamila soruyor: 4

bugün göz kontrolüne gittik. gözlük verdi doktorumuz. nasıl taktıracağımızı bilmiyoruz. inşallah iyi sonuç alırız yavrum daha çok küçük :(((

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kamila

tesekkürler ozgecon,

oğlum takmak istemiyor gözlüğünü.nasıl alıştıracağımızı bilmiyoruz. şimdilik zorlamıyorum. 3 ay sonra kontrolümüz var. artık ilk günkü kadar üzgün değilim :))


burcaksahin

Kamila ben 4 yasimdan beri gozluk takiyorum ve ben ablamlarin gunes gozluklerine ozenerek, kucugum diye bana almadiklari icin bilerek bozdum gozlerimi. Tabi bilerek diyorum ama altyapi da varmis demekki. Bilerek tuzlu yedim bilerek tv dibinden seyrettim ve resimleri kagida yapisip yaptim. Sonus dr gittik kavanoz dibi gibi ( o zaman inceltilmis cam yoktu) cam verdi bana! Ben siyah gunes gozlugu beklerken siyah kemik cerceveli kalin gozluk takmaya basladim. Uzattim ama demem o ki sevdigi ve ornek aldigi biri, sen veya babasi numarasiz bi gozluk edinin ve birlukteyken siz de takarsaniz alisma sureci daha kolay atlatilabilir diye dusunuyorum.


burcaksahin

Bu arada ilk gunes gozlugum renkli ama numarali camla 16 yasimda oldu :p halen gozluk takiyorum ve numaram 1 ve 1,25. Bir de cocuklugumda en az 2 ogun havuc suyu icirilirdim gozlerim cabuk iyilessin diye. Ben de annem de dr'dan afferim alirdik hep dustukce :)


kamila

burcaksahin,
numarasız gözlük takmayı deneyecğim. işe yarar umarım. teşekkürler Cevaplamak için Üye ol