Gündüz uyku sorunu

zeynepbyrktroglu soruyor: 2

Merhaba benim kizim 19 aylik normalde uyku egitimi verdim kendi kendine uyuyordu fakat 18 aylik oldugundan beri gündüz hicbir sekilde uyumuyor ne yapmam gerekiyor ayagimda sallasam verdigim onca emek bosuna gidecek ve hep sallanmak isteyecek yatagina koydugumda ise 3 saat aglamadan durur kendi kendine oynar eglenir bu durumu yasayan var mi?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayazlali

Uyku saatleri nasıl? Acaba aşırı yorgun olabilir mi? Benim çocuklar iki yaş civarında her türlü uykuya direnmeye başladılar ama ben her zaman saatinde yatırdım ve bu direnme geçti. Bence siz de yatırın, odayi loş, ortamı sessiz yapın, o uyursa uyur. Uyumazsa da akşam erken yatırirsiniz. Uykudan taviz vermediğinizi görünce eski düzenine döner. Kolay gelsin.


zeynepbyrktroglu

Evet surekli direniyor e haliyle asiri yoruluyor mesela saat 7.30 da uyaniyor odasina saat 12.30 da koyuyorum uyumasi icin fakat saat ikibicuk uce kadar uyumuyor oyun oynuyor ama ayagimda sallasan biliyorum ki hemen uyuyacak acaba bi hafta ayagimda sallayip uyku saatini duzene koysam tekrar desteksiz uyutsam uyur mu? Ne yapsam bilmiyorumCevaplamak için Üye ol