Ataşehir'de anaokulu tecrübeleri olan anneler paylaşabilir mi?

tgursal soruyor: 10

Merhaba, Şubat 2010 doğumlu kızımı işim nedeniyle tam gün anaokuluna vermek durumundayım. Yaşının küçük olması ve henüz tuvalet eğitimini tamamlamamış olması sebebiyle elbette tedirginim. Kids aloud, akd kids, yeni dünya ve joyful ilk yöneldiklerim ama gerek hijyen, gerek, yemekler gerekse de kaliteli eğitim açısından çok farklı tecrübeler okudum bu platformda ve  netleşmek yerine kafam iyice karıştı.Gerçekten bu okullarda yakın dönemde tecrübesi olan anneler yaşadıklarını ve görüşlerini paylaşabilirse Eylül'e kadar oyun grubu Eylül sonrasında tam gün vermeyi planladığım kızım için en sağlıklı şekilde karar vereceğime inanıyorum.Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


oko

merhaba tgursal, oğlum da şubat 2010 doğumlu, 9 aydır ataşehir ayşegül kreşe gidiyor, 20 aylıktı başladığında, ben ataşehirdeki bütün okulları eşimle gezdim. yaşı itibariyle çok seceneğimiz yoktu o dönem, ya joyfull ya ayşegül olacaktı, ayşegülü seçtik, memnunuz genel olarak. kolay gelsin size.tgursal

Tesekkurler oko özellikle daha erken yaş tecrübesive memnuniyet çok rahatlstıcı atsşehir anaokulu bünyessokagında pek çok ansokulunu araştıtfığınıxs eminim yeni dünyalları ıncelediniz mi ve joyfulu tercih eyattmemmememenizimnnn sebeinelerdi öğrenebilir miy.mtmeme


oko

yenidünyalara gittiğimizde bizi karşılayan kişinin tavrını beğenmedik, okulu gezmeden geri döndük ordan, o derece hassastım ben o dönemde yani :) joyfullu ben beğenmiştim, 2 kere görüşmeye gittik, olumluydu, ancak son kez gittiğimizde "kusura bakmayın, sizin çocuğunuz küçük, 2 yaş altını artık almıyoruz" gibi saçma birşey söyledi sorumlu müdürü, güya yeni bir yönetmelik çıkmış, 1 hafta içinde hemde. onlar da elenmiş oldu böylece. 


tgursal

Merhaba oko, şehir dışında ve internete çok rahat ulaşamadığım bir alanda olduğumdan sorularımı geç yönlendirebildim.Tecrübelerinizi ilgilenip paylaştığınızdan durumumu biraz daha net açıklayıp benden önce bu tecrübeyi yaşamış bir anne olarak sizden daha detaylı öğrenebileceklerim, çarşamba günü saat 11:00'den 16:30'a kadar göreceğim 4 anaokulu (joyful, yeni dünyalar, akd kids ve ayşegül) hakkında doğru karar vermeme destek olacaktır. Her anne gibi hayalimde 3 yaşına girmeden tam gün göndermemek, yemyeşil bahçeli geniş bir anaokuluna vermek, bir süre birlikte gidebilmek vardı ancak iş hayatına keskin bir dönüş yapmak durumunda kaldım ve bunların hiçbirini yapamayacak olmanın hayalkırıklığı ve suçluluğunu taşıyorum. Haklısınız yaş söz konusu olduğunda en doğru kreşi bulmak daha zor olmuştur. Internetteki anne yorumlarından her annenin bakış açısı ve aynı anaokulu olsa bile edindikleri tecrübe ve pek tabi beklentileri farklı bu da farklı yorumlara neden oluyor. Kızımla ziyaret edeceğim tüm anaokullarını çünkü onun da hissettikleri önemli. Ayşegül'de okul öncesi ya da ilköğretime kadar devam etmeyi düşünüyor musunuz? Genel olarak annelerin memnuniyet ifadeli yorumları var sadece biraz fazla disiplin ve kuraldan bahsediyorlar. Bu konudaki görüşün nedir? Oğlunuzu daha erken vermenizin sebebi sizin de mi çalışıyor olmanız? Onunla bir süre beraber gidebildiniz mi? Ya da oyun grubu ile başlayabildiniz mi? Çok soru sordum sanırım ama hem çocuklarımızın yaşıt oluşu hem de benden erken tecrübe edinmiş olmanızdan etkilendim.Şimdiden teşekkür ederim. 


oko

Ogluma ben bakmak istedigim icin isten ayrildim, 20 aylikken ise donus hazirliklarina basladim, okul ve bakiciya alisma surecinde de evde olmak istedim. En basta oyun grubuyla basladik gunde iki saat, sonra sureleri uzattik yavas yavas, ben 4 hafta boyunca okuldaydim onunla, bekleme salonunda bekledim, tam gune ulasmamiz yaklasik 1,5 ay surdu. Okulun yumusak gecisi desteklemesi benim icin onemliydi, sabirli ve anlayisli yaklastilar bu surecte.

Biz okula yakin oturuyoruz, buradan tasinmadigimiz surece okul degistimeyi dusunmuyoruz.seberari

tgursal bilmiyorum bir karar verdiniz mi ama biz yeni dünyalardayız 1 yılı aşkın bir süredir. memnunuz , insanlar gerçekten içten ve sevgi dolu ve samimiler. Kızım evinden daha mutlu sanki orda :) gerçekten çok iyi bir hazırlık oldu hem bizim hemde kızım için. Başlangıçlar çok kolay değil ama güvenebiliyorsunuz ordaki insanlara.


lahistoria

Kızım yaklaşık iki yıldan beri Ataşehir deki YENİ DÜNYALAR ANAOKULU'na devam ediyor. Son derece memnun kaldık. Okul öncesi seçimi için bence en önemli kriterler, güven dolu bir ortam, sevgi ve ilgi, iletişime açık bir okul yönetimi ve okulun fiziki koşulları. Biz beklentilerimizi yeni dünyalarda karşılayabildik. Bunun yanısıra kızım bilgi ve beceri yönünden de oldukça gelişme gösterdi. Okulun öne çıkan yönleri güzel ve geniş bahçesi, butik bir okul olduğu için çocuğunuzun kendini evindeymiş gibi hissetmesi. 

Bence bu yaşlarda seçim yaparken tavsiye ve araştırmanın yanı sıra biraz da iç güdülere ve o okulun size ne hissettirdiğine güvenmek gerekli. Ben yeni dünyalarla görüşmeye gittiğim gün samimiyetleri ve ortamın enerjisi bana çok sıcak gelmişti. Kızımın orada mutlu olacağına inandım. İlerleyen zamanlarda da yanılmadığımızı anladık:)   


ngu

aslında her ailenin okuldan bekledikleri farklı oluyor kimisi çocuğum ne istese yapılsın, kendini kral gibi hissetsin istiyor kimisi de disiplin arıyor. o nedenle okulumuzdan memnuniyetimizi belirtmeden önce ne beklediğimizi anlatmak daha iyi olur.


bir devlet üniversitesinde akademisyenim, devlette bile epeyce büyümüş olmalarına rağmen o kadar şımarık ve kendini bilmez gençler var ki, insan ister istemez benim çocuklarım ahlaklı, saygılı, kendini bilen, ayakları yere basan çocuklar olmalı diye düşünüyorum. Kızım 3 oğlum ise 4 yaşında. Çocuklarımın yaşlarını aşan şekilde disipline boğulmasını elbette istemiyorum ama yediği önünde yemediği arkasında olan değer bilmez, hedef bilmez gençler olarak yetişmelerini de istemem... 

bu isteklerimiz doğrultusunda ataşehirde ekol anaokulunu tercih ettik. eğitim anlayışı, çocuklarımızı eğitirken hedefledikleri çok hoşumuza gitti. okulda reggio emilia eğitim metodu uygulanıyor, araştırmanızı tavsiye ederim.

ayrıca okulun fiziksel donanımı da çok güzel, özellikle masaların dizaynı çok hoşumuza gitti. umarım yorumum kreş arayanlar için faydalı olur.newmumy

Merhaba , ben de Çocuğum için kreş arıyorum .Yeni Dünyalar için çok güzel yorumlar okudum,gidip görüştüm. Gerçekten güzel,güvenilir bir yer. Ancak aklıma takılan bir konu var, Yeni Dünyalar velileri yardımcı olursanız çok sevinirim. Uyku vaktinde Standart büyüklükte bir Oyun odasını uyku odasına dönüştürüyorlarmış, ayrı bir uyku odası yok, bu durum zor olmazmı acaba,temizlik havalandırma vs açısından?


dilrubaa

Cocuklar yemekteyken bir saat icinde temizlendigini ve hava temizleme cihazi calistirdiklarini soylemislerdi. Ayri uyku odasi olsa tabi ki cok daha iyi olurdu ama ben gozardi etmistim diger seyleri degerlendirince. Biz karsiya tasindik, ben oraya bir ay kadar gonderebildim ama atasehirde benim icime sinen tek okulduCevaplamak için Üye ol