İçim rahat etmedi

meysaanne soruyor: 6

kızım bir haftadır ateşleniyor aile hekimi boğaz dedi. şimdi 200 mg antibyotik 1 ölçek kullanıyorum gittiğimiz çocuk doktoru az deyip 400 mg 1 ölçek yazmış 13 aylık bebeğe bu ölçü fazla geldi içim rahat etmediği için henüz vermedim

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


maviboncukk

Kanda crp değerine bakmadan antibiyotik verilmiyor gözle görülen bir enfeksiyon yoksa boğazda.. 13 aylık bebeği çocuk doktoruna götürmek daha makul en başından.. Böylece yanlış dozla yada ilaçla başlayıp ilaca alışma riski düşer..ben hiçbir zaman aile hekimine güvenemiyorum konu çocuk olunca..


tafa

bende kan tahlili yaptırmadan antibiyotik kullanma taraftarı değilim ben bu konuda sadece aile hekimine değil çocuk doktorlarınada güvenmiyorum çünkü bi çoğu boğazda kızarıklık gördüğü an antbytk veriyo.eğer gerçekten enfksyn varsa da kullandığınız antbytiğin mg ı ne kullandığınız fln önemli bunu bilemeyiz tabi


GULONEN

buna benzer kızımda bizde yasamıstık cocuk hastanesi dr u bogaz dedi 9 aylık bebege antibiyotik verdi kullanmadım idrar ve kan tahlili yapın dedim yaptılar ve idrar yolu enfeksiyonu cıktı melesef dr ların hepsine guven olmuyor.


maviboncukk

Gulonen idrar yolu ve boğaz için kullanılan antibiyotiklet bile farklu. Tahlil yapıldığı iyi olmuş o açıdan


berlindenbirseda

Dozaj konusunda içinizin rahat etmesi için prospektüsü bi kontrol etseniz, o yaş için önerilen doz mutlaka yaziyordur. Ilaç adini bilmeden dozaji konusunda buradan yorum yapamayız çünkü. Çocuk doktorunun da dalginligina gelmiş olabilir.

Bir de hatali olduğunu düşünüyorsanız bile lütfen başladığınız antibiyotiği yarim bırakmayın.


meysaanne

ben doktorla konuştum tekrar 200 mg az olur boğazı fena 400 mg veriyorumCevaplamak için Üye ol