Bebeğimi bırakıp iş başı yapmak...

Toprakogul soruyor: 4

Oğlum şuan 4 aylık bir ay sonra gibi iş başı yapacağım. Ama onu nasıl bırakıcam hiç bilemiyorum.üstelik kendi evimde de bakılmayacak çocuğum, bir akrabamızın evine bırakıp alacağım. Kafam soru işaretleri ile dolu, işe hiç başlamak istemiyorum.. Deneyimlerinizi paylaşırmısınız

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


duygu_kagan

sevgili hayal doruk gerçekten işe yaradımsa sevindim :) unutma bir kadın hep çok güçlüdür. ve anne olan bir kadın daha da güçlenir. hepsinin altından kalkacağına eminim. ben kaltımsa herkes kalkar. ben hep şuna inandım. o çocuk benim değil Allah'ın. O'nun kulu ben sadece emanetçisiyim. eğere emanetini geri almak isterse ne yapabilirsin. mülkiyet sadece Allah a ait. isterse hastalıkla sınar isterse mutlulukla. ben hergün işe giderken Ayetel kürsi okur Rabbime emanet ederdim. tabi bu benim inancım. hem ruhen bir rahatlama oluyordu bana. bir de çocuğunu bıraktığın kişinin de çocukları varmış o da bir anne sonuçta. için rahat olsun sen kuzucuğun için çalışıyorsun. Allah yardımcın olsun inşallah:)


sunkey

3 aylikti, bakiciya birakip basladigimda, ilk iki hafta gercekten zordu. Ama eger guvendiginiz biriyse akrabaniz dert etmeyin. Ben de bakicilarla buyudum ikisini de hala cok severim. Elbette anne gibi olmaz, ama baska sansiniz yoksa uzulmemeye calisin. Evden cikmak iyi bile geliyor bazen. Akisina birakin, bebeginiz uyum.saglar mutlu olabilecegi bir ortamdaysa. Benimki bakicisiyla benimle eglendiginden daha cok egleniyor gibi :)


momi

Bende 4 aylıkken anneme bıraktım  65 yaşında ve gayretle  bakıyor  bakıcıda  olsa insan her şeye alışıyor  merak etme..eminim  bakacak kişiyle  çok eğlenecektir bebeğin..


HCR_26

4,5 aylıkken çalışmaya başladım 1 yaşına kadar annem baktı sonra annemin şehir dışına taşınması ile bakıcı ile devam ediyorum..bakıcımdan çok memnunum annem kv  gibi bakıyor gözüm arkada hiç değil.. hernekadar zamanla alışsamda annemde baksa bakıcıda baksa bebeği bırakıp işe başlamak anne için zor..
Cevaplamak için Üye ol