emzirmeye geri donmek

omernihan soruyor: 7

Yaklasik 1 aydir rahatsızlıgım sebebiyle agir bi ilac tedavisi goruyorum. Tabii ki emzireye bi anda son verdim bu yuzden. Oglum hic zorlanmadan durumu hemen kabullendi, ama ben ilac tedavim biter bitmez tekrar emzirmeye donmek istiyorum.  İlk gunler pompa ile sagiyordum ama artik cok cok az geliyor, duzenli olarak sagmayı da biraktim. Sizce 1 ay sonra bunun geri donusu olur mu? 4 gun sonra ilac tedavim bitecek... Bu kadar ani ve erken birakmak beni cok uzdu, umarım geri donebilirim..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nesejoy

biz de 10. ayda aniden biraktik. ilk once kendi birakmak istedi. birkac denedim almadi(herhalde sut azalmisti) ama 10 gun kadar sonra uyku arasinda uyandi tekrar uyutmak icin kucagima aldim deli gibi aranmaya basladi. ben de verdim , emdi. sonraki birkac gun de arada biriki kere emdi. ama benim de ilac tedavisine baslamam gerekiyordu. zaten ben zorlamasam aramiyordu da. o yuzden biraktik. insan bir sure bir bosluk hissediyor cok garip geliyor. ben bazen hala bile garipsiyorum.

eger sut gelmeye devam ediyorsa emerek tekrar artablir diye dusunuyorum. benim 10 gun hic emmedikten sonra bile geldiyse (ilk birkac gun pompa ile arttirmaya calismistim onun disinda baktim emmiyor bir daha sagmadim). gelmese de uzme kendini 8 aya kadar emdiyse yeter de artar bile ona :)


hande

süt tamamen hormonlarla ilgili bir durum. Bence emzirmeyi arzu ettikten sonra tadımlıkta olsa süt gelecektir diye düşünüyorum. Doğum yapmamış evlat edinmiş annelerin dahi emzirirken sütlerinin geldiğini biliyorum. yeterki minik kuş emsin:))


okanumut

ömernihan, umarım en kısa zamanda herşey dilediğin gibi olur.. ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum fakat bizde zorunlu sebepler yoktu, keyfi olarak emmeyi reddediyor kaç aydır.. sadece sabahları.. pompa kiraladım, fakat dilediğim sıklıkta sağamadığım için (ev taşıyorum) faydası oldu diyemeyeceğim.. ama dilersen deneyebilirsin, kiraladığım pompanın emişi elimdeki Avent pompadan çok daha fazla..(istersen nereden kiraladığımı söyleyebilirim..)

Aylardır süt sağmaktan tendinit oldum.. bazı çocuklar böyle kim ne derse desin, emmezlerse emziremiyorsun..


omernihan

Saolun herkes, Nesejoy, Hande, Acalya, Okanumut!

Cuma itibariyle ilaclarim bitti, iki gun vucudum temizlensin diye bekledim ve dun itibariyle ilk denememi yaptım. İstemedi, hatırlamadi, agladi.. Bu hic aklima gelmemisti acikcasi ben sut uretimi noktasında kalmisim. Hic Omerin istemeyecegi gibi bisi dusunmemistim.. Sonraki denemede hatirladi emmeye calisti ama tabii bisi olmadigi icin sinirlendi.. Bugun ise hic emziremedim, kesinlikle istemedi.. Bilmiyorum denemeye devam edecegim.Artik istemezse yapacak bisi yok.. Ama bu emzirme olayının psikolojik boyutu bi enteresanmis.. Beni bu kadar etkileyecegini tahmin etmemistim.. Her gun yeni bi seyle tanisiyorum.. Annelik ciddi bi okul..


nesejoy

nihan sut var mi peki? ece de sut olmayip artmasi icin vermeye calistigimda cok sinirlenmisti. hatta isirmisti


omernihan

Yok Nese, yani iki uc damla anca :(


YesilAnne

omernihan, şu birkaç gün bol sıvının da bolunu içip, birde sıksık pompayla müdahale etseniz, aralarda da bebişe emzirmeyi deneseniz iyi olabilir. Bence pes etmeyin, şimdi artık ufakta değil.Oyun oynar gibi verseniz memeyi itiraz etmeyip, hoşuna gidebilir. Ben dönem dönem öyle yapmıştım. Çok hoşuna gidebilir, hem kahkaha atıp hem emebilir.Cevaplamak için Üye ol