Arabayı nasıl sevecek?

pedodontist soruyor: 4

Merhaba,
Hani bebekler arabaya binince uyurlardı?? Ben bir türlü başaramadım bu olayı. Ne zaman arabaya binse oğlum ciyak ciyak ağlıyor. En sonunda ağlamaktan yorgun düşüp uykuya dalıyor. Tabi aklım onda araba kullanıyorum acaba bir şey mi oldu diye ... Arabaya alışmayacak mı benim oğlum?? Bu iş hiç ama hiç hoşuma gitmiyor...  Ne yapsam da sevdirsem arabada yolculuğu?? Bu böyle giderse tatile bile çıkamayız zira çocuk gidinceye kadar ağlamaktan çatlar..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozlembala

Merhaba, aynı sorun bizde de var. Aynen küçükken başladı ağlamaya sonra geçer diye beklerken 20 aylık oldu hala arabadan nefret ediyor, hiç ağlamayan çocuk arabada hep ağlıyor sanırım sıkılıyor indiğimiz anda sesi kesiliyor çünkü. Kızımla yolculuk yapmak tam bir işkenceye dönüştü. Biraz araştırdım ve sonunda arabada kullanılan dvd oynayıtıcılarından aldım. Koltuğa asılan türden çizgi film izlerse belki sıkılmaz keyif alır diye düşündüm ama daha denemedim bakalım göreceğiz..


sissi

aynen...hem arabaya bindiginde hemde kendi arabasina bindiginde basliyor bizim cilemizde...araba koltuguna oyuncaklar aldim ilgisini ceker belki diye ama ise yaramadi:/cogu zaman agliyor hala..


pedodontist

Sevgili sissi
3 aydan sonra alışıyor. Tecrübe ile sabit:)) Ben araba için aynalar var. onlardan aldım. baktım ne zaman aglıyor diye. güneş gözüne gelince ağlıyo. içerisi sıcak olunca aglıyo, karanlık olunca aşlıyo, uykuya dalmadan once araba hareketsiz kalırsa da ağlıyooo .. ona göre tedbirimi aldım. 1 hafta once ankaradan antalyaya araba ile gittik ve yolun coğunu uyuyarak geçirdi. sıkıntısı olmadığında uykuya alışıyo:))
biraz da inat ettim. 1 hafta boyunca ağlaya ağlaya bindi. sonra alıştı. şimdi cook rahatız arabayla.


sissi

bambu cok sevindim bunu duyduguma:)bende bizimkinin neden sevmedigini anladim...Sirt üstü yatmayi hic sevmiyor,kat kat giyinmeyi hic sevmiyor,biseylerin onu kasmasini,sikistirmasini hic sevmiyor...maxi cosiye oturunca bu yüzden mizirdandigini anladim,yakinda oturur durumdaki araba koltuklarina gecince eminim sevecektir,bizimkinin derdi yatmakla...Cevaplamak için Üye ol