2.gebelik ve ilk bebeği emzirme /süt artırma yolları

Afitab soruyor: 4

1 yaşında bir oğlum var   emerek uyuyan ,emmeye gün içinde de düşkün olan ve hamilelikle birlikte süt miktarında çok fazla azalma oldu bazen bakıyorum tek bir iki damla  bebeğim de haliyle mutsuz oluyor .Arada ek gıda da veriyorum fakat sütümün artmasını da istiyorum .Galactago ve muadili bir süt artırıcı damla duydum .Yalnız  bitkisel bi damla ve içerisinde rezene de var .Karnımdaki bebeğim için sakıncalı olabilir .Böyle bir durum yaşayıp bu damlalardan kullanıp herhangi bi  olumsuzluk yaşamayan anneler var mı aramızda?Veyahut süt artırmak için ekstra bir şey yapabilir miyim ?Günlük 2 lt su içiyorum ,multivitamin desteği alıyorum,yumurtamı tüketiyorum diğer öğünlere bebekli olduğumdan çok dikkat edemesem de .Uzun oldu  kusuruma bakmayın.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Damla

Konu ile ilgili tecrübem yok. Aklıma eğer kilolu değilseniz kaloriyi arttırmak geldi. Yeşil sebzeler, boza, kefir süt arttırır derler. Bitkisel vb. takviyelere cesaret edemezdim ben olsam. Omega-3lü balıklardan çerezlerden yemek de sütün kalitesini arttıracaktır hem doğacak bebeğiniz için de iyi olur. Diğer yandan 1 yaş da iyi bir süre. Henüz kardeş doğmamışken uyku eğitimine odaklanmak da iyi olabilir.


Afitab

Damla hanım ilginiz için çok teşekkür ederim.Ben de cesaret edemiyorum.Evet kilolu değilim hatta zayıf sayılırm.Bozayı yazmanız iyi oldu.Uyku eğitiminden bahsettiniz bebeğim uyku konusunda zorlu bi bebek üstelik en ufak sese de uyanır bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz bilginiz varsa  ağlatmadan üzmeden nasıl bi eğitim verebilirim ?


mhtpdnccn

İnstagram da emzirenanne hesabında konuyla alakalı yardımcı bilgiler bulabilirsiniz. Tandem emzirme diye de arastirabilirsiniz.Hormonal bir durum olduğu için kullanacağınz damla vs ise yarayacagini sanmıyorum. 


Afitab

mhtpdnccn Yardımınız için teşekkür ederim .Doğru diyorsunuz hormonlarla alakalı bir durum ama işte gönül farklı deyince  bi anne bakışıyla  bir umut diyor insan.Cevaplamak için Üye ol