ilk meyve suyu ne olmalı?

tugbatugba soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar.4.5 aylık kızıma dr önerisiyle ek gıdaya başladım.İlk olarak kaşık maması bir hafta sonra da meyve suyu vermemi söyledi.Elmayı cam rendede rendeleyip veriyorum.Başka hangi meyveyi vermem bu aylarda uygun olur?Yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ediluj

http://www.nurturia.com.tr/groups/ebb2291f-fcd7-4180-a504-9e5800c1094e/1/ek-gidaya-gececekgecmekte-olangecen-anneler
 burayı inceleyebilirsin deneyimli anneler detaylı olarak  bizimle paylaşıyor bilgilerini:))


selencem

Armut suyu derim. Kati gida ilk basta kabizlik yapabilir, armut ise bagirsak calistirici oldugu icin sorun yasamazsiniz.


tugbatugba

önerileriniz için çooook teşekkür ederim:))


Bona

havuç


selencem

Nar allerjik bir meyve değil mi?tugbatugba

Arkadaşlar günde kaç defa ne kadar meyve suyu veriyorsunuz? Gün içinde farklı meyveleri mi yoksa o gün aynı meyve ertesi gün farklı meyveyi mi veriyorsunuz? Şimdilik elma ve armutu denedim hiç sevmedi ,bayağı uğraştıracak gibi görünüyor.


selencem

tugbatugba, bebeğiniz ne kadarlık? aslında doktorunuzun sizi yönlendiriyor olması lazım. ben meyvesuyu değil meyve püresiyle başlamıştım. ilk günler 1-2 çay kaşığı bile içse olur. günde bir kez.


tugbatugba

Bebeğim 4.5 aylık.Doktorum hangi meyve olacağını söylemedi.Elmayı ve armudu cam rendede rendeleyip veriyorum.Püre gibi oluyor .Onu veriyorum.Ben acaba onunda mı suyunu süzüp vermeliyim diye düşünmüştüm.ediluj

özellikle püre şeklinde vermelisin ki,katı gıdaya geçmeyi öğrensin diye..Nar dogal olduktan sonra allerjik olmaz diye düşünüyorum..Hazır gıdalardan kaçının yeter:))Bu arada bizde aralıklı deniyoruz meyveleri şimdilik yogurt,elma,havuç denedi bizimkide cok memenun kalmadı:))


selencem

4 ay baya erkenmiş. biz 6. ayda başladık, ilk al tamamen tadımlık geçti.


Cevaplamak için Üye ol