Tahıl Mamaları

Gulusoy soruyor: 4

Merhaba, içine anne sütü veya formül süt katılarak hazırlanan kahvaltılık 8 Tahıllı Ballı ve gece maması 7 Tahıllını acaba ek gıdaya yeni başlamış 5 aylık bir bebek için ağır mıdır ne dersiniz? Doktorumuz sütlü prinçli yerine bunları kullanabilirsiniz demişti ama ben içgüdüsel olarak vermiyorum.
Sizler ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ikicocukannesi

sutlu pirincli ile basladık biz,
kardes 9 aylık civarı idi aptamil 7 tahıllıyı gece olanını aldık,
öööö yaptı begenmedi.
bende ablaya denettim o begendi abla kardesten 14 ay buyuk bu arada:)
sonra 8 tahıllı ballısını denedim ona bayıldı ama kardes, simdi ara ara veriyorum.

aklımda degil su an lakin tahıllı olanların uzerinde baslama ayı olarak yanlıssam duzletin sanki 9 ay yazıyor gibi. neden sizin dr onunla baslattı? sordunuz mu merak ettim?

hoscakalın.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kutunun üstünde yazan yönlendirici olur. Yalnız ben şöyle bir hataya düşmüştüm, ölçülü hazırlıyordum ve çok koyu oluyordu, oğlum da öğürmüştü, niye yemiyor diye de bozulmuştum. Şimdi mesela 150 cc su ya da formül süt (ne ile hazırlanıyorsa) koyuyorum geniş bir kupaya, içine azar azar döküp karıştırıyorum. Kıvamını alınca da yediriyorum. Bir de 1 dakika içinde daha da koyulaşıyor. Hafif duru olursa iyi olur bu yüzden. Gerçi insanın eli alışıyor bir süre sonra.

Sabahları tahıllı mama ile kahvaltı hazırlıyorum mesela, hem bağırsaklarını çalıştırıyor, hem de doyurucu oluyor.


baharb

Bence 5 aylik icin agir acele etmenize gerek yok, ozellikle de emziriyorsaniz yavastan alin. Ayrica da bu mamalarda seker eklenmis oluyor icindekileri okuyun ve sekersiz olanlari vermeye calisin, bebekler sekersiz tahili da seviyor anne sutu ve formulanin sekeri yetiyor onlara. "Balli" lardan simdilik uzak durun bence cunku sekerli demektir.


erimonat

bende ek gıdaya başladığımızda 6.ayında tahıl vermiştim doktorumuz önce muhallebiyle başla tahıl daha sonra ver demiştiCevaplamak için Üye ol