Tuvalet için 1 soru nasıl baslıcam ürkütmeden

bit_bit soruyor: 7

şimdi 1 kaç gündür banyo yaparken küvete çişini yapıyor ve yaparken pipisinide tutuyor.bugun aaa ayıcık kaka yapmıs napalım bu kakayı annecim dedim lazımlıga götürdük.sonra oda kaka yaptıgından kakanı bana verirmisin onuda ayıcıgınkinin yanına koyalım mı dedim verdi.bu baslangıcı nasıl yapmalıyım yapılmışlardan öneriler bekliyorum.sizce başlangıc için umut verici mi yoksa yanlışla mı başlıyorum???
ozi 25 aylık

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


_yasemen_

bebeğinizin ayı/yaşı kaç?


bit_bit

25 aylık


ozalp07

lazımlığa yaptığına göre iyi bir durumdasınız. henüz başlamadık tecrübem yok ama kakasını tuvalete döküp bye bye deyip el sallayarak sifonun çekilmesi gerektiğini duymuştum. parçaları gibi görürlermiş kakayı.


CokBilmis

Bence süper bir başlangıç olmuş :) Oyunla daha rahat öğreniyorlar her şeyi. Oyun olarak görürse, zevkle yerine getirir istediğinizi.


mugmela

benimkilerden biri kaka yapti iki defa yere ve nasil korkup kaciyor anlatamam :) bize komik geldi tabii ama o icinde neler yasiyor bilmiyoruz :)oyun fln yaptik hala lazimlik yerine yerlere isiyorlar, ben 10 gun fln erteliycem bu tuvalet isini galiba.1 haftaya 24 aylik olacaklar.


bit_bit

eğitimemi başlıyorum bilemiyorum aslında hayat rutininde akıp gidiyor işte.dün 1di bugun 2 oldu.yine ayıcık ve kaka mizanseni yaptık yalnız pek meraklı ayıcıgın kakasını eline almaya.hatta alıp götürüp ayıcıga geri veriyor kakasını:)neyseki sonra lazımlıga geri koyuyor.bugunde bezini aldım bu sayede.geçen gunlerin 1rinde bakmak istedi bezine yalnız benimki mutlulukla ve hayretle "anne bakkkk" dedi.evet oglum büyüyorsun bak ne kadar güzel kaka yapmıssın aferin sana muck muck hadi nereye koysak bu kakamızı...hemen çözülür büyü diye düşündüm ama olmadı.bugun 2. gün ozi ayıcıgın kakasının yanına koydugumuz kakalı bezini gidip ayının arkasına koydu.1az pişik sorunumuz vuku buldu bugun krem sürdürmeye bayılır her yerine.popişine kremden sonra elinde fırçayla popomuza krem sürmeye yeltendi o da ayrı 1 konu :)
uzun lafın kısası aceleciyim hemen olsun bitsin istiyorum bu iş.yazılanları okuyorum tuvalet alışkanlıgı için korkuyorum acaba kakasını görürde korkarmı diye ama gösterdim hatta kendi bakmak istedi sonrada devasa 1 değişiklik olmadı.olmaz herhalde olmasın ...yok olmaz olmaz
yarın kakamızı kapatmayıp öyle koyucagım lazımlıga 1 süre öyle görsün iyi olur belki.
erken mi 1 kaç gün daha beklemeli mi?
-çişle 1 sorunumuz halılara yapması dışında yok :) onuda takmıyorum hatta yapmaya çalışırken pipisini tutup yön vermeye çalışması çok komik bile oluyor.-


bahargulce

Ben tecrübelerimi burada paylaşmıştım belki faydası olur:)
http://bahargulce.blogspot.com/2012/06/gule-gule-bezler.htmlCevaplamak için Üye ol