14 aylık bebek ve oyun

yasminada soruyor: 4

14 aylık kızım var henüz tam yürümüyor yani hala denge problemimiz var.oturup oyun pynamıyor ya da oyalanmıyor.genelllikle yürüyüp sağı solu aşağı atmakla zaman geçiriyor.nasıl oyalamalıyım hangi oyuncaklar gibi yardıma ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


batuhanuras

Kendi tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim; ne oyuncak alırsanız alın ev eşyaları daha cazip gelecektir.Bir süre böyle devam eder.Eşyaların yerlerini değiştirir, yukarıdan yere atar nasıl göründüğüne bakar.


yasminada

aynen bu anlattığınız


Sanemm

Uğraş gerektiren oyunlara kendilerini kaptırıyorlar bence. Küçük büyük farklı ebatta birçok top ilgisini çekiyor zira zıplayan ilerleyen topu yakalaım derken zaman geçiyor. Playskoll'un yaramaz topları çıkarttıkları ses olsun, topu fırlatınca tekrar alıp içerisine yerleştirmesi olsun oldukça zaman öldürüyor.

Çeşitli ebatta yastıklardan kanepeye merdiven yapıyoruz, tırmanma becerisi sağlıyor 5-10 tırmanıp inmeden sonra çok efor sarfedip yorulduğu için de geri kalan zamanda oturarak oynamayı tercih ediyor, deneyebilirsiniz.

Bebeğinizin ilgi alanlarını takipleyip ona uygun olan ev eşyalarını da önüne oyuncak olarak sunabilirsiniz. Örneğin bizde yarı dolu su şişeleri, her ebatta top oldukça revaçta :)


yadioziyusuf

benim oğlum da 14 aylık ve mutfak eşyalarına karşı bir ilgisi var.leğen tabak çatal çırpma teli tencere ne ararsanız ilk başlardan bize de sevimli geliyordu ama büyüdükçe çıkardığı seslerde artmaya ve zarar vermeye başladı. bende oyuncakçıdan oyuncak tencere tabak fincan kaşık aldım. okadar güzel oyunlar kuruyor ki kendine. mamalar yapıp eve kim gelirse hemen sepet çıkıyor mammam mam mam diye kaşığı uzatıp mama yedirmeye uğraşıyor. tencereye bişeyler koyuyor karıştırıyor. kendisi ıııımmmm gibi sesler çıkartıp kendi kendini tebrik ediyor.eşim biraz kızdı erkek çocuğa kız oyunağı alınırmı diye bir hafta sonra baktım oyuncak alet çantası ile geldi eve. oğluşum bu kezde vida sıkmayı matkap taklidi yapmayı öğrendi. bu tarz gerçekçi ve el becerisini geliştirici oyuncakları tavsiye ederim hem onlar çok eğleniyor hem bişeyler öğreniyor hemde etraflarındakileri eğlendiriyorlar.Cevaplamak için Üye ol