bebeğimi artık gece odasında tek yatırmak istiyorum ama tereddütlerim var

zeynepp35 soruyor: 3

arkadaşlar kızım 22 aylık geceleri hala beşiğinde bizim odamızda yatıyor artık normal yatağına odasına almak istiyorum ama gece 2 yada 3 kere uyanıyor ya karanlıkta yanımıza gelmeye çalışırsa yada en büyük sorunum sabah ben uyanmadan o uyanıp evi karıştırırsa inanılmaz karıştırma huyu var çekmeceler, dolaplar, prizler heryeri karıştıyor biraz fazla yaramaz  kendisine bi zarar verir diye korkoyorum sizce ne yapmalıyım artık beşiği küçük geliyor  ama çokda korkuyorum sizin çoçuklar  sizden önce kalkarmı  öyle etrafı karıştırımı yardım lütfen 

 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


GulcanDeniz

Yatağı değiştirebilirsin mesela.
Yanları korkuluklu, çıkamayacağı türden


Damla

Odasını güvenli hale getirip, diğer oda kapılarına onun açamayacağı bir mandal yapmak sabah gezmelerine bir çözüm olabilir. Gece karanlıkta genelde dolaşmayıp size seslenirler, ama gelebiliyorsa da yanınıza o da bir sorun değil. Bence ertelemenize gerek yok, eninde sonunda alınacak önlemler.


UykuMelegi

Genelde çocuklar 2,5 yaşından sonra büyüklerin yatağında yatmanın kurallarını anlayabilirler. Bu nedenle eğer normal yatağa geçirirseniz mutlaka güvenlik önlemlerini almanızı öneririm. Gece kalktığında eğer sizi çağırmazsa odanın herhangi bir yerinde uykuya dalma olasılığı çok yüksek. Sabah kalktığınızda oyuncakların arasında yatıyor bulabilirsiniz.

Bu arada geceleri uyanıyorsa kendi başına uykuya dalmayı henüz öğrenmemiş demektir. Bu nedenle yatağa geçirmeye karar verirseniz mutlaka öncelikle kendi başına uyumayı öğretmenizi öneririm. 22 aylıkken normal yatakda kendi kendine uyumayı öğretmek mümkün ama gerçekten zorlayıcı oluyor.

Gece boyu kesintisiz uykular dilerim.


Uyku Meleği - Seride Samurkaş KaraçCevaplamak için Üye ol